AİLE YAŞAM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

25 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
394 defa okundu.
AİLE YAŞAM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

DSC_7307         Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Vali Necati Şentürk öncülüğünde Belediye Aile Yaşam Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan sergi açıldı. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin açılış konuşması ile sergi başladı.

4 gün boyunca açık duracak sergide; Kırşehirli hanımlar tarafından hazırlanan hat, tezhip, boya, yağlı boya, ebru sanatı resimleri sergileneceği belirlendi.
Kent Park’ta bulunan Aile Yaşam Merkezi, sergi açılışında konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Yapılan çalışmalar geleceğimize umutla bakmamız gerektiğini bizlere gösteriyor.” dedi.
Annelerin ve genç hanımların kendilerinin geliştirmesi gerektiğini belirten Belediye Başkanı Bahçeci, “Kurslara katılımlar çok önemli, değerli hanımlarımız sağ olsun. Bir şehrin kültür ve sanat yok ise şehir boş bir şehirdir. Gençlerimizin kültür ve sanatla ilgileniyor olması gelecek kuşaklar açısından da çok önemli, annelerimizin donanımlı gelişimleri onların yetiştireceği evlatlarımızın da gelişmişlik düzeyinin artacağı ve şekillendireceğini gösteriyor.” diye konuştu.
Aile Yaşam Merkezi tarafından açılan sergi de 15 branştan eserler sergileneceği belirtildi. aile ve yaşam merkezin ’de yapılan sergide en çok Kırşehirli hanımların  ilgi odağı oldu.

Büyük bir beğeni ile sergiyi gezen bayanlarla yaptığımız sohbette;” Gerçekten çok güzel olmuş. Bende bir bayan olarak işleme sanatlarını gördüğümde sanatçı arkadaşlarla gurur duydum. Bu şekilde biz bayanlar birazda gelenek, görenek ve kültür açısından kendimizi geliştiriyoruz.” Dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN