AİLE OKULU SEMİNERLERİ BAŞLADI

26 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
359 defa okundu.
AİLE OKULU SEMİNERLERİ BAŞLADI

aileokulu

Kırşehir İl Müftülüğü Tarafından Personel Ve Eşlerine Yönelik Aile Okulu Semineri Düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı tarafından; “Kur’an ve sünnet perspektifinde ailede dini değerler, aile içi iletişim, ailede çatışma ve çözüm yolları, çocukluk yolları, çocukluk döneminde din ve değer eğitiminin önemi, çocuğa mahremiyet bilinci kazandırma, ergen sorunları ve gençlerle iletişim ve bilinçli medya kullanımı konularının anlatıldığı ve ilimizde görev yapan din görevlileri ve eşlerinin bilgilendirilmesi amacıyla “Aile Okulu Semineri” düzenlendi.

25 Mayıs 2016 Çarşamba günü İl Müftülüğü konferans salonunda ilki gerçekleştirilen ve iki gün sürecek olan “Aile Okulu Semineri” nin açılışı İl Müftüsü Mehmet Şahin’in katılımıyla gerçekleşti.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açış konuşmasında İl Müftüsü Mehmet Şahin ; “Din Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu bu güzel çalışmanın Kırşehir’de de yapılması çok güzel. Aile insanlık tarihi boyunca önemlidir. Aile toplumun yapı taşıdır. Bizler peygamber varisleri olarak sadece münferiden değil ailece de topluma örnek olmalıyız” sözleriyle Aile Okulu seminerinin önemine vurgu yaptı.

Şahin konuşmasında; “Ailenin toplumun temeli olduğunu, din görevlisinin ailesinin ise toplumun temeli olmakla birlikte önder ve rol model olduğunu ifade ederek Aile Okulu Seminerinden ziyadesiyle istifade edilmesinin gerekli oldğunu söyledi.

Üç oturumda gerçekleşen ilk günkü seminerde; “Kur’an ve Sünnet Perspektifinde Ailede Dini Değerler” konusuyla Prof.Dr. Recai Doğan, “Eşlerarası İletişim, Ailede çatışma ve çözüm yolları” konusuyla Yunus Aydın, “Aile ve İnternet” konusuyla da Doç.Dr. Mehmet Akif Ocak slaytlar eşliğinde açıklamalarda bulundular.

Seminere katılan Din görevlilerimizin ilgiyle takip ettiği seminerin ilk günü, soru cevap bölümüyle tamamlandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN