“Ahilik ve Esnaf Fonu”

11 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
168 defa okundu.
“Ahilik ve Esnaf Fonu”

fullsizerender

Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya “Ahilik ve Esnaf Fonu” İle İlgili  Açıklama Yaptı

Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya “Ahilik ve Esnaf Fonu hakkında açıklama yaptı. Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya yaptığı açıklamada: “Başbakanımız Sn. Binali YILDIRIM, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği (TESKOMB) heyeti ile Çankaya Köşkü’nde bir araya gelerek, “Ahilik ve Esnaf Fonu” nun kurulacağını bildirmiştir.

Ahilik ve Ahilik fonu hakkında bilgiler veren Başbakanımız Sn. Binali YILDIRIM yaptığı konuşmada “Ahilik demek ben değil, biz demek. Bir olmak, beraber olmak demektir. Şimdi bu işi sizler adına yapıyoruz. Ahilik ve Esnaf Fonu kuruyoruz. Ne olacak? Bunun amacı ne? Olur ya her gün işler iyi gitmez, iyi günler de var zor günler de var. Günün birinde işsiz kaldınız, dükkanı yandı, kapatıldı, dara düştünüz ne yapacağım diye düşünüyorsunuz. Elde yok, avuçta yok, işte orada sizin yardımınıza koşacak bir mekanizma var o da Esnaf ve Ahilik Fonu. Esnafı bu fonla güvence altına alıyoruz. Bu fon nasıl oluşuyor? Bu fon, devletle milletle birlikte elini taşın altına koymasıyla oluşuyor. Sorumluluğu birlikte üstleniyoruz. Yani diyoruz ki, siz iki koyun bir de bizden. Böylece bu paralar biriksin, günü geldiğinde imdada yetişsin. Talep esnaf temsilcilerinden geldi. Biz de bunun doğru bir talep olduğunu gördük, değerlendirdik. Bir buçuk ay gibi bir sürede olgunlaştırdık. Gerekli bakanlarımıza görev verdik, çalıştılar, önümüze getirdiler. Bu düzenlemeyi de çok kısa bir zaman içerisinde, anayasa görüşmelerinin hemen arkasından Meclise getireceğiz, zaten Meclise gönderdik de Genel Kurula getireceğiz ve çıkaracağız. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde bir açıklama yapmıştır.

Ekonomik nedenlerle iş yerini kapatan veya iflas eden esnafın gelir kayıplarını telafi etmek üzere kurulması planlanan Ahilik ve Esnaf Fonu’nun, Ahilik kültürünün bin yıllık geleneğinde yer alan     “Orta Sandığı” uygulamasını yeniden canlandıracağı düşüncesindeyiz.

Bu itibarla iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin, kısaca bütün güzel meziyetlerin birleştiği sosyo-ekonomik bir düzen olan Ahilik kültürünün yeniden yaşanması ve yaşatılması için, Ahiliğin Başkentinde yer alan Kırşehirli esnafımız ve ahilik kültürü ile yoğrulan vatanımızdaki esnaflarımız adına; başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfekçi başta olmak üzere ilgili bakanlarımıza ve Ahilik ve Esnaf Fonu kurulması için emeği geçenlere teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On