Ahi’lik Kutlamaları

1 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
587 defa okundu.

İşsizlik yok iş beğenmeme varMerhaba değerli, okuyucularım 27. Ahilik kutlamaları hakkında gözüme takılanlar hakkında sizlere bahsedeceğim.

27. Ahilik kutlamalarının başladığı gün olan Pazartesi gününden tutunda kutlamaların son günü olan Cumartesi gününe kadar olan bu zaman zarfında kendi gözüme takılan bazı kısa notları yazmak istedim.

Kutlamaların ilk günü olan Pazartesi günü Ahilik kutlamalarına Esnafımızın katılımı sıfırdı.

Oysaki Ahilik kutlamaları esnaflarımızın bayramıydı bu bayramı onlar coşku içinde halkımızla beraber iç içe kutlayacaklardı ama Kırşehir esnafına notum sıfır, sıfır.

Neyse efendim Ahilik kutlamalarının birinci günü halkımızın katılı çok iyiydi başta Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci olsun gerek dışarıdan gelen yabancı misafirlerimiz olsun gerekse Kırşehir’in resmi kurum ve kuruluş ve oda temsilcileri olsun 27. Ahilik kutlamalarında hep öne çıkan canla başla çalışan insanlarımızdı Ahilik kutlamalarında üzerlerine düşen her şeyi fazlasıyla yaptıklarına eminim.

Ahilik kutlamalarında Pazartesi gününden tutunda Cumartesi gününe kadar her şey en iyi şekilde organize edilmişti.

Gündüzleri halk oyunları akşamları konserler düzenlenmişti ama Kırşehir halkı olsun Kırşehir Esnafı olsun gündüz çiv diyen yoktu akşam olumu Cacabey Meydanı hınca hınç doluydu insanlarımız konserleri dolduruyordu.

Peki gündüzleri niye halkımız yoktu niye sokaklarımız boştu ya ben  Ahi esnafıyım diyen o Kırşehir esnafı neredeydi.

Biz işte bu yüzden kaybediyoruz esnaflarımız yüzünden kaybediyo çokmu zordu sizin bayramınız olan Ahilik ve esnaf bayramına katılmanız demek ki anladığım şu Kırşehir esnafının cebi iyi dolu bu şehrin gelişmesini kalkınmasını büyümesini istemiyorlar.

Yazık canım Kırşehir’e yazık esnafınada yazık elinize bir bayrak dahi alıp caddelere çıkmadınız sizin olan Ahi esnaflık bayramını kutlamadınız.

Hiç kimsenin hele hele esnaflarımızın bu şehir büyümüyo yatırım yapılmıyo diye söz söyleme hakları yok bence.

Önce siz Ahilik ve esnaf bayramınıza sahip çıkın ki birileri Kırşehir’in adını duysun daha yazacak çok şey var ama yazmıyorum.

Her şey ama her şey gönlünüzce olsun.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN