Ahilik Kutlamaları programı belli oldu

13 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
575 defa okundu.

1 (1561)

Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğinin yapmış olduğu açıklamada; 22-28 Eylül 2014 tarihleri arasında Kırşehir merkez olmak üzere ülkemiz genelinde kutlanacak olan 27.Ahilik Haftası ve 50.Esnaf Bayramının Programının belirlendiğini ifade ederek, bu yıl ilimizde yapılacak olan etkinliklere yeni Başbakanımız Prof.Dr.Ahmet DAVUTOĞLU’ ın davet edildiğini, bir aksilik olmadığı takdirde inşallah Başbakanımızın aramızda olacağını ve hazırlık çalışmalarının bütün hızı ile devam ettiğini belirtti.

Anadolu’muzun bizlere ebedi vatan kılınmasında önemli rol oynayan alp erenlerden, günümüzdeki sosyal güvenlik, sendika, kooperatif ve bankacılık anlayışının temelini atarak Müslüman-Türk toplumunun ekonomik, sosyal ve kültürel hayatında yüzyıllarca önemli rol oynayan,  Türk Esnaf ve Sanatkarlarının 32 meslek dalında piri Ahi Evran-ı Veli Hazretlerinin “AKIL-AHLAK-BİLİM-ÇALIŞMA-ADALET-DEVLET” ilkeleri üzerine ilimiz Kırşehir’den başlamak üzere tüm dünya’ya yaydığı AHİLİK FELSEFESİNİN yaşatılması ve tanıtılması için her yıl düzenlenen Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı çalışmaları, Ahilik Haftası Kutlama Programının belirlenmesi ile birlikte titizlikle devam etmektedir. Kırşehir’ lileri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dolu dolu bir kutlama programı beklemektedir.

Bu Yıl Yapılacak Olan Kutlamalara yeni Başbakanımız Katılacaklardır.

13.08.2008 tarih ve 26966 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren  Ahilik Haftası Kutlama Yönetmeliği kapsamında hazırlanan Ahilik Haftası Kutlamaları çerçevesinde bugüne kadar  Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, TOBB, TESK ve TESKOMB Genel Başkan ve yöneticileriyle birlikte ülkemiz genelinden birçok misafirimiz katılmışlar, bizleri onurlandırmışlardır.

Bu yıl 22-28 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinliklere Başta Başbakanımız Prof.Dr.Ahmet DAVUTOĞLU olmak üzere, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Nurettin CANİKLİ ve devlet protokolünden birçok kişi katılacaklardır.

Esnaf ve Sanatkâr Kutlamalara Destek Vermeli ve Ticari Kazanç Sağlamasını Bilmeli

Ülkemizin önemli basın kuruluşları hafta boyunca yapılacak olan etkinlikleri haber yapmak amacıyla ilimize geleceklerdir.

Ahilik Haftası ilimizin tanıtılması açısından  için çok önemli bir fırsattır.

Esnaflarımız bayrama mutlaka sahip çıkmalı ve kendini hazırlamalıdır.

En basitinden Konya’ya gittiğinizde göreceksiniz ki birçok işyerinde Mevlana Hz. ile ilgili küçük ve büyük süs eşyaları, Mevlana şekeri vb. ürünler satılmakta, esnaf dışarıdan gelen ziyaretçilere sattığı ürünlerle kazanç sağlamakta, ilin ekonomisinin gelişimine de önemli katkılar sağlamaktadır.

Aynı şeyler Kırşehir için de yapılabilmeli, Ahi Evran-ı Veli Hz. ile ilgili küçük eşyalar hazırlanmalı, Ahi helvası, Pekmez, Köftür, Ceviz gibi ürünlerimiz ile ön plana çıkılabilmeli.

Bayram’dan faydalanan sadece Otel ve lokanta işletmecisi esnaf olmamalı, bütün esnaflarımız bir şeyler çıkarabilmelidir.

Ahiliğe Sahip Çıkmak, Kırşehir’e Sahip Çıkmaktır

22-28 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak olan 27.Ahilik Haftası 50.Esnaf Bayramı Kutlamalarına tüm Kırşehir halkının, esnafının, memurunun, çiftçisinin ve bürokrasisinin sahip çıkarak destek vermesi gerektiğine inanıyorum, “Ahiliğe sahip çıkmak, Kırşehir’e sahip çıkmaktır”.

Bu yıl yapılacak olan etkinlikler inşallah herkesin destek vermesi ile çok daha coşkulu ve güzel olacaktır.

Buna yürekten inanıyor, bütün hemşerilerimin huzurlu bir Ahilik Haftası geçirmesini diliyorum.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN