Ahilik Külliyesi’ne 20 milyon TL

9 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
530 defa okundu.
Ahilik Külliyesi’ne 20 milyon TL

Kırşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri ve Cumhuriyet tarihinin ilk külliye projesi olan Ahi Evran Külliyesi Projesi’ne 20 milyon TL destek sağlandı.

Ahilik Külliyesi'ne  20 milyon TLKırşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri ve Cumhuriyet tarihinin ilk külliye projesi olan Ahi Evran Külliyesi Projesi’ne 20 milyon TL destek sağlandı.
Daha önce TOBB tarafından 7 milyon, TESK tarafından 2 milyon, TESKOMB tarafından da 3 olmak üzere toplam 12 milyon TL destek verilen Ahi Evran Külliyesi’ne verilecek 20 milyon TL’lik destek için bugün protokol imzalanacak.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 10 milyon, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nin (TESKMOB) 6 milyon, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) da 4 milyon olmak üzere toplam 20 milyonluk desteği için bugün Ankara’da tören yapılacak.
Bugün saat 14.00’te Ankara’da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda Bakan Hayati Yazıcı, Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Başkanı Kadir Akgül, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu başta olmak üzere bakanlık ve birlik bürokratlarının katılımıyla 20 milyon TL’lik Destek Protokolü imzalanacak.
Bu arada geçtiğimiz yıl 26’ncısı kutlanan Ahilik Haftası kutlamaları, TOBB, TESK ve TESKOMB’un sağladığı 12 milyon TL’lik destekle Ahi Evran Külliyesi’nde gerçekleştirilmişti.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN