Ahilik Haftası kutlamaları tarihi belli oldu

31 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
357 defa okundu.
Ahilik Haftası kutlamaları tarihi belli oldu

Bu yıl 22–28 Eylül 2014 tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası öncesi, Ahilik İl Kutlama Komitesi toplantısı yapıldı.

Ahilik Haftası kutlamaları tarihi belli olduVali Özdemir Çakacak başkanlığında, valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. S. Kudret Saylam ile komite üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Özdemir Çakacak, bu yıl gerçekleştirilecek olan Ahilik Haftası programının titizlikle hazırlandığını ve bu toplantıda programa son şeklinin verileceğini söyledi.

Ahilik Haftası Kutlama hazırlıklarının sonuna geldiklerini ve Ahilik kültürünün başkenti Kırşehir’de yapılan bu son hazırlık toplantısıyla 22–28 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Ahilik Haftası Kutlamalarının hazırlıklarını tamamlamış olduklarını belirten Vali Çakacak; “Bundan önceki yıllarda olduğu gibi yine üyelerimizle beraber Kırşehir’in tüm unsurları ile birlikte Ahilik kültürüne yakışır ve Ahilik kültürünü hem ulusal hem de uluslar arası anlamda tanıtmayı hedefleyen bir çok etkinliği el birliğiyle, güç birliğiyle gerçekleştireceğiz. Temel hedefimiz Ahiliği sadece Kırşehir’de sembolik olarak kutlamak değil, ülke genelinde ticaret kültürüne yansıtacak şekilde bir bütün olarak kutlamak ve ticaret erbabına, tacirimize, esnaf ve zanaatkârlarımıza Ahilik felsefesini, Ahilik kültürünü mümkün olabildiğince yansıtmaktır.” dedi.

Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi Toplantısı, programın görüşülmesi ve kurumların yapacağı görevlerin belirlenmesi ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN