AHİKA’dan Önemli Duyuru

3 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1608 defa okundu.
AHİKA’dan Önemli Duyuru

AHİKA’dan Önemli Duyuru

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA), 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında uygun proje başvurularının sunulması amacıyla duyuruda bulundu. Ahiler Kalkınma Ajansı internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda şunları kaydetti:

“Söz konusu program hakkında detaylı bilgi, Başvuru Rehberi ve eklerinin tamamı www.ahika.gov.tr internet sitesinden temin edilebilir. Programın Başvuru Dönemleri Temmuz-Ağustos Dönemi -Son Başvuru Günü: 31.08.2018, Saat: 17:00, Eylül-Ekim Dönemi- Son Başvuru Günü: 31.10.2018, Saat: 17:00,  Kasım-Aralık Dönemi- Son Başvuru Günü: 31.12.2018, Saat: 17:00 olarak açıklanan program kapsamında kullandırılacak destek miktarı toplam 500.000,00 TL’dir.

PROGRAMIN AMACI

Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamaktır.

Bu destek programının özel amaçları şunlardır: İmalat Sanayisinde Verimliliğin Artırılması, Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesi, Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin Güçlendirilmesi, Kapadokya Turizmi Kapasitesinin Geliştirilmesi.

DESTEKLERİN TUTARI

Ajans, sadece aşağıda belirtilen alanlarda ve KDV dâhil tutarlardaki faaliyetlere teknik destek sağlayabilir: Eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama konularında proje başına en fazla 15.000 TL, Araştırma/raporlama faaliyetleri ile ilgili eğitimler için geçici uzman görevlendirme ve danışmanlık sağlama konularında proje başına en fazla 30.000 TL,

DESTEK ORANI

Destek oranı 100% ’dür.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Aralarında Kırşehir’in de bulunduğu TR71 Bölgesinde kayıtlı bulunan; Yerel Yönetimler ve Mahalli İdare Birlikleri,  Kamu Kurum ve Kuruluşları, Üniversiteler, Araştırma Enstitüleri, İş Geliştirme Merkezleri, Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları

Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri, Teknoparklar, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Kar Amacı Gütmeyen Birlikler ve Kooperatifler, bahsedilen kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler.

BAŞVURU SÜRECİ VE KAYS

Ajans’a yapılacak proje başvuruları Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi üzerinden yapılacaktır. Başvuru Sahiplerinin, KAYS’a kayıt olduktan sonra başvurularını sistem üzerinden çevrimiçi (online) olarak yapması zorunludur. Online başvuru, KAYS üzerinden üretilen Taahhütnamenin e-imza ile imzalanması ile tamamlanır. Taahhütnamenin e-imza ile imzalanması son başvuru tarihinden itibaren en geç 3 (üç) işgünü içerisinde yapılmalıdır.

Taahhütnamenin e-imza ile imzalanmadığı hallerde, taahhütname başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı olarak elden veya posta yoluyla son başvuru tarihinden itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde Ajans tarafından açıklanan adreslerine teslim edilecek. Kırşehir için ajans merkezi Kırşehir Yatırım Destek Ofisi, Medrese Mahallesi, M.Kemal Hotamaroğlu Sokak Berk-Eroğlu İş Merkezi, No:3/6 Merkez/KIRŞEHİR olarak açıklandı. (İletişim :0 386 212 70 90)

Ayrıca Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından yapılan duyuruda , KAYS başvurularının 9 Temmuz’dan tarihinden itibaren başvurulara açılacağını belirtildi. (Haber: Filiz ÖZ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On