AHİKA, Pekin Uluslararası Turizm Fuarı’na katıldı

11 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
448 defa okundu.
AHİKA, Pekin Uluslararası Turizm Fuarı’na katıldı

Dünyanın birçok yerinden katılım gösterilen fuar, 3 gün sürdü.

AHİKA, Pekin Uluslararası Turizm Fuarı’na katıldıKültür ve Turizm Bakanlığı’nın fuar alanında “Turkey Home” adıyla kurduğu ve ülkemizin önemli turizm destinasyonları ve şirketleri ile 108 m2’lik stantta AHİkA kendine ayrılan alanda hem kendini hem de Kapadokya bölgesini katılımcılara tanıtma imkanı buldu.

Dünya genelinden tur operatörleri ve Çinli vatandaşlardan büyük ilgi gören stantta, AHİKA uzmanları katılımcılarla bire bir gerçekleştirdikleri görüşmelerde Kapadokya’nın Dünya’da kültürel, tarihi derinliği ve doğal güzellikleriyle bir benzerinin daha olmadığını, doğa, inanç, kültür, termal, sağlık ve balon turizmi gibi turizm çeşitliliğine sahip olduğunu, bu nedenlerle de her yıl dünyanın farklı ülkelerinden 2 milyondan fazla turistin Kapadokya’yı ziyaret ettiğini anlattılar.

Ayrıca Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, Daily China adlı yayın kuruluşu ile gerçekleştirdiği röportajda, Ajans çalışmaları hakkında bilgi verdi ve Kapadokya’nın dünyadaki eşsiz turizm destinasyonları arasında yer aldığını anlatarak Çinlileri Kapadokya’yı görmeye davet etti.

Dünyanın birçok yerinden firma, otel ve medya kuruluşlarının katıldığı fuar 3 gün sürdü.

Fuarın son günü ise, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Bahadır Çokçelik, Pekin Kültür ve Turizm Ataşesi Tayfun Şener, Ahiler Kalkınma Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi Başkanı Melike Aygün Çakıroğlu, resmi yetkililer ve turizm firmalarından temsilcilerin katılımıyla Türk grubu arasında bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Genel bir durum değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda Çin Halk Cumhuriyeti’nde turizm ve tanıtım alanındaki sorunlar ile çözüm önerileri tartışıldı ve bazı ilke kararlar alındı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN