AHİ SOKAĞINDA SERGİ DÜZENLENDİ

23 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
293 defa okundu.
AHİ SOKAĞINDA SERGİ DÜZENLENDİ

DSC_7217Kırşehir’de 29. Ahilik Haftası Nedeni İle Ahi Sokağında Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatlarının Sergisi Düzenlendi

  1. ahilik haftası nedeni ile anıt meydanında düzenlenen törenin hemen ardından Ahi Külliyesinde düzenlenen Geçmişten Günümüze Kadın Girişimciliği Yağlı Boya Resim Sergisi’nin açılış gerçekleştirildi.

Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AKP İl Başkanı Mustafa Kendirli,  Gümrük Ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk, Milletvekilleri Salih Çetinkaya Ve Mikail Arslan gibi birçok  isim sergiye katıldı.

Devlet Tiyatrosu sanatçısı Osman Nuri Ercan’ın temsili Ahi Evran’ı canlandırdığı programda Ahi Çarşısı esnafının Ahilik Duası ile işyerlerini açarak işe başlamalarının ardından unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yer aldığı Ahi Sokağı gezildi.

Ahi Sokağında yer alan el sanatları stantlarının gezilmesinden sonra Cacabey Meydanında “Kırşehir Kitap Fuarı Açılış Töreni” gerçekleştirildi.

Vatandaşlara Ahi Pilavı ve Ahi Helvasının ikram edildiği ve Ankara Caddesi esnafının da ziyaret edildiği Ahilik Haftası etkinlikleri, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk başkanlığındaki esnaf ve sanatkarların Vali Necati Şentürk’e yaptıkları ziyaret ve ardından düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam edeceği belirlendi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN