Ahi Pilavı’na dağıtımı gerçekleşti

9 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
288 defa okundu.
Ahi Pilavı’na dağıtımı gerçekleşti

DSC_9569Geleneksel hale getirilen Ahi Pilavı dağıtımı Cacabey Meydanı’nda yapıldı.

Kırşehir’de 2011 yılında geleneksel hale getirilen ve her ayın ilk Cuma günü dağıtılan Ahi pilavı, Cuma namazı çıkışında Cacabey Meydanı’nda dağıtımı yapıldı. Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahi Pilavı ikramı ile esnaf ve vatandaşlar bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde, geleneksel Ahi pilavı ikramına vatandaşlardan yoğun ilgi vardı.

Ahi Evran-ı Veli’nin yaklaşık 800 yıl önce başlattığı Ahi Pilavı dağıtma geleneğine Cuma günü devam edildi ve birçok vatandaş katılımda bulundu. 2011 yılında yeniden başlatılan gelenek kapsamında, her ayın ilk Cuma günü Cacabey Meydanı’nda vatandaşlara ve esnafa Ahi Pilavı ikram ediliyor. . Pilav dağıtımı ile birlikte birliktelik ve beraberlik duygularının ön plana çıkması amaçlandığı belirtildi.
Ahi Pilavı dağıtma geleneğine şehrin yöneticilerinin de büyük ilgi gösterdiği ve bu geleneği uzun yıllar sürdürmeyi planladıkları kaydedildi.
Yemek duasını İ.H Anadolu Mh. Hüseyin Karahan Camii İmamı Rıza Sarıyıldız, Ahilik Duası’nı okuyarak günün anlam ve önemini hatırlatmış oldu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On