AHİ KÜLLİYESİ İLE YENİ NESİL TARİH BİLİNCİ KAZANACAK

20 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
289 defa okundu.
AHİ KÜLLİYESİ İLE YENİ NESİL TARİH BİLİNCİ KAZANACAK

 

AH? KÜLL?YES? ?LE YEN? NES?L TAR?H B?L?NC? KAZANACAK     Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet tarihinin ilk külliye projesi olan ‘Ahi Külliyesi’ projesi ile yeni neslin tarih bilinci kazanacağını söyledi.
Külliye meydanı ile aynı adı taşıyan Ahi Çarşısı esnafı ile bir araya gelen Belediye Başkanı Bahçeci, Kırşehir halkının kendisine 2009 yılında verdiği yetki ile hizmet etmeye başladığını ve yapılan çalışmalar ile hizmet kalitesinin de arttığını anlattı.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yıkılacak olan çarşı alanı ve külliye projesi ile bilgilendirme yaptığı esnafın sorularını dinleyerek alanda yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Cumhuriyet tarihinin ilk külliye projesinin yapımının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Bahçeci, proje alanında, “55 bin metrekarelik alanda yapılan proje Cumhuriyet tarihinin ilk ve tek külliyesi olacak. Medeniyetimizin en önemli değeri olan Ahilik özde anlatımı ile dünyanın bir çok yerinden insanı bir araya getirecek. Ahilik araştırmaları, bedestenler, astronomi müzesi, esnaf odaları, tören alanı ve tesisleri ile Kırşehir’e ve adını taşıyan ahiliğe yakışır bir alanda külliye olacak.” dedi.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri’nin proje için çok büyük katkı sağladığını anlatan Belediye Başkanı Bahçeci, “Sizler bizlere 2009 yılında yetki verdiniz ve bizlerde bu yetki ile 6,5 yıldır Kırşehir’e hizmet ediyoruz. Ahi Evran caminin olduğu alanda yaptığımız Cumhuriyet tarihinin ilk külliyesi olacak olan Ahi Külliyesi projesi çalışmalarımızda hızla devam ediyor. Bu proje tamamlandığında Kırşehir hem Türkiye’de hem de dünyada tanınan bir şehir olacak. Ahi Evranı anlamak kadar görselliği ile de Ahi Evranı da yeni kuşaklara anlatabilmekte amaçlarımızdan biri. Projemize Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nin katkı sağlıyor. Bu külliye ile birlikte gençlerimize Ahilik Kültürünü aktararak bu kültürü en iyi şekilde onların özümsemesini hedefliyoruz. Böylelikle bir kültürel mirasımız geleceğe aktarılmış olacak. Bu yüzden bu proje hem bizler için hem de sizler için çok önemli bir projedir. Projemiz kapsamında yıkılacak olan Ahi Çarşısı için de sizlere bir yer tahsis edeceğiz.” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On