AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNE KADRO MÜJDESİ

16 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
375 defa okundu.
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNE KADRO MÜJDESİ

 

AW339828YÖK Başkanı Yekta Saraç, Bu Yıl 4 Bin Olarak Belirlenen Akademik Kadro Tahsisinin 5 Bine Çıkarıldığını Bildirdi.

 

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya Kırşehir Tıp Fakültesine ve Mühendislik bölümlerine alacak olan kadrolar doluluğundan dolayı YÖK den kadro isteyemiyorlardı YÖK ün çıkaracağı bin kadrodan belki bizim de istediğimiz kadroları verirler beklentisi çerinde olduklarını belirttiler.

Saraç, Twitter hesabından üniversitelerdeki kadrolara ilişkin paylaşımda bulunarak, “Üniversitelerimiz ve akademisyen adaylarımıza güzel bir haberimiz var. Bilindiği üzere 2016 yılı için üniversitelerimize bir önceki yıl olduğu gibi 4 bin akademik kadro tahsis edilmişti. Hükümetimize yapmış olduğumuz teklif ve görüşmelerimiz neticesinde bu sayı bin daha artırılarak 5 bine çıkarılmıştır” açıklamasını yaptı.

4 bin kadronun dağıtımında önceki yıllarda uygulanan usulün takip edileceğini belirten Saraç, ilk defa ilave verilen bin kadro için yükseköğretimin önceliklerine göre alan esaslı bir planlama yapılacağını ifade etti.

Saraç, “Ayrıca, son dönemlerde ‘Yeni YÖK’ tarafından başlatılan üniversitelerin ihtisaslaşması çerçevesinde bu imkan da değerlendirilecektir. Bu kapsamda yapmış olduğumuz artış teklifini kabul eden başta Sayın Başbakanımız ve bütün hükümet erkanına Yükseköğretim Kurulu camiası adına teşekkür ederiz” değerlendirmesinde bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN