Ahi Evran Üniversitesi’ne Hobi Bahçesi

11 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
885 defa okundu.

FOTOĞRAF ALTI: AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDE TOPLANAN BİR GRUP EGE ÜNİVERSİTESİNDE YAŞANAN OLAYLARDA HAYATINI KAYBEDEN FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN EYLEM DÜZENLEDİ.(EYLEM) (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Ahi Evran Üniversitesi Personellerinin Kullanımı İçin Hobi Bahçesi Yapılacağı Belirtildi

 

Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından personelin kullanımı için Hobi Bahçesi yapılacak. Hobi bahçeleri için ön kayıtların başladığı belirtildi.
Ahi Evran Üniversitesi arazilerinde yapılacak olan hobi bahçeleri idari şartname doğrultusunda kiraya verilecek.
Hobi bahçelerinin sayısı ve yüzölçümlerinin belirlenmesi için ön kayıt alınacak ve talepte bulunacak tüm idari ve akademik personellerin isim listesinin 15 Mart 2017 tarihine kadar Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü’ne gönderilmesi gerekiyor.
Ahi Evran Üniversitesi’ne ait arazilerde yapılacak olan hobi bahçeleri 3 yıllığına kiraya verilecek. Söz konusu süre için herhangi bir değişiklik olması durumunda Ahi Evran Üniversitesi yönetim kurulu bu süreyi kısaltabilecek ve uzatabilecek.
Hobi bahçeleri sadece üniversite idari ve akademik personellerine verilebilecek.
Hobi bahçelerinin sayısı 130-170 olarak belirlenecek. Bahçelere ait parseller 100 m2 olması durumunda 130 adet, 75m2 olması durumunda 170 adet alarak yapılacak. Söz konusu yüzölçümlerin belirlenmesinde talepler dikkate alınacak.
Taleplerin fazla olması durumunda idarenin belirleyeceği tarih ve saatte belirlenecek bir mekânda herkesin huzurunda kura çekimi yapılarak ilgililere ait parseller belirlenecek. Kura sonucunda bahçe kullanımı hakkı kazananlar kendi aralarında bir defaya mahsus idarenin de izni alınmak şartıyla kendi aralarında becayiş (değiştirme) yapabilecekler. Bu yer değiştirme işleminin sözleşme ve yer teslimi yapılmadan önce olması gerekiyor.
Yapılacak olan talepler kurayı gerektirecek sayıya ulaşmadığı takdirde ön başvuru yapan personel için parsel numaralarını belirlemek üzere kura çekilecek.
Ön başvuru için tüm idari ve akademik birimlere yazı yazılacak olup personellere duyurulacak. Gerek duyulması halinde Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü’nün https://donersermaye.ahievran.edu.tr/anasayfa web adresinden ön kayıt alınabilecek.
Kuraya katılım için ön başvuru yapmış olması şartı gerekirken, kura öncesi ve sonrasında listelerin kontrolü yapılarak sözleşme imzalanacak.
Söz konusu kira ve hizmetin bedeli 250,00 TL olacak. Ücretlerden 100 TL üniversitenin TR13 0001 2009 5020 0006 0000 14 hesabına kira bedeli olarak, 150 TL ise Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin TR28 0001 5001 5800 7305 3055 86 naralı hesabına hizmet bedeli bahçe bitkileri eğitimi ve uygulamaları için olarak ve açıklamada adı, soyadı, T.C. Kimlik no ile hobi bahçesi açıklaması yaparak ilgili tutarları yatırılacak.
Takip eden yıllar kira bedelleri ise, Ahi Evran Üniversitesi Yönetim Kurulu kararı ile belirlenecek bedel olacak. Kira artışı için alınacak karar bir önceki yıla ait tutarın en fazla % 20’si oranında olabilecek.
İlgili ödemeler her yılın Mart ayının ilk haftasında peşin 250 TL ödenecek ve Yönetim Kurulu kararı ile fiyatlarda değişiklik olmadığı takdirde üç yıl için toplam 750 TL ödenecek. Yönetim Kurulu kararında bir önceki yıl için belirlenen tutarın en fazla % 20’sine kadar artış yapabilecek.
Teslim edilen yerin şekli değiştirilmeyecek, görüntüyü bozmamak için bahçe işleri için görevlendirilecek personelin onayına tabi olacak.
İdarenin bilgisi dışında başkasına devir yapılamayacak.
Küçük ve büyükbaş hayvan beslenemeyecek ve kümes hayvanı yetiştirilmeyecek.
Hobi bahçeleri teslim edildiği gibi teslim alınacak.
Şartlara uymayanların sözleşmeleri fesih edilecek. Yapılan hiçbir ödeme iade edilmeyecek ve üniversitenin ilgili birimlerine irat kaydedilecek.
Bahçe için her türlü güvenlik tedbirinin kiracıya ait olduğu belirtilirken, kiracı idarenin alacağı tüm kararlara ve vereceği talimatlara aynen uyacak.
Söz konusu yerler kesinlikle depo olarak kullanılmayacak. Rutin kontrollerde dikim yapılmadığı tespit edilen, amacı dışında kullanıldığı tespit edilen yerlerin sözleşmesi tek taraflı olarak fesih edilecek.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN