AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDEN İŞ DÜNYASI ZİYARETLERİNE DEVAM

13 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3380 defa okundu.

ahi evranAhi Evran Üniversitesi yetkilileri Ankara’da bulunan iş adamlarını ziyaret ederek Kırşehir’de de bir üniversite olduğunu, yeni fikirler ve projelere açık olduğunu birlikte çalışarak neler yapabilecekleri konusunda fikirlerini sundular.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya “Bir ülkenin bir toplumun gelişebilmesi için eğitim ve iş dünyası birlikte hareket etmelidir. Biz Ahi Evran Üniversitesi olarak Ankara’da ki iş adamlarımızı ziyaret ederek Kırşehir’de de bir üniversitelerinin olduğunu yeni fikirler ve projelere açık olduğumuzu birlikte çalışarak neler yapabileceğimiz konusunda fikirlerimizi ortaya koyduk” dedi. Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya “ Bir ülkenin bir toplumun gelişebilmesi için eğitim ve iş dünyası birlikte hareket etmelidir. Biz Ahi Evran Üniversitesi olarak Ankara’da ki iş adamlarımızı ziyaret ederek Kırşehir’de de bir üniversitelerinin olduğunu yeni fikirler ve projelerde birlikte çalışarak hem Kırşehir’in gelişmesi ve büyümesi için hem de Ahi Evran Üniversitesi profilinin genişlemesi açısından önemini vurguladı. Üniversiteler şehrin ufukluğunu açması lazım şehre bir şeyler katması gerektiğini söyleyen Karakaya “ Üniversite şehre ekonomiyi, bilimi, sanatı getirmesi lazım bunları yapamıyorsa hiçbir şey ifade etmez. Geçen ki ziyaretlerimizde de konuşmuştuk sanayici bizden ne istiyor?

Nihayetinde yetiştirdiğimiz insanlar gelip buralarda istihdam sağlayacak. Biz sizlerin nasıl bir personel istediğinizi görüşmeden bilemeyiz. İş dünyası ile, el birliği ile Kırşehir’i belirli noktalara getireceğiz” dedi.

Gerçekleşen ziyaretlerde Kırşehir Dernekler Federasyonunun da büyük öneminin olduğunu belirten Karakaya “ Kırşehir dernekler federasyonu Kırşehir’in Ankara’da ki sesi. bizimle birlikte hem üniversitemizin hem de Kırşehir’imizin gelişip büyümesi için iş dünyası ile eğitim dünyasını bir araya getirmekte çok büyük rol oynuyor. Sivil toplum örgütü görevini tam anlamıyla üstlenmiş sorumluluğun bilincinde. Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanından yönetim heyetine kadar Kırşehir için ellerinden geleni yapıyor” dedi.

Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar “ Sivil toplumculuk düğün cenazede birlikte olmak değildir somut projelere üretebilmektir. Biz Federasyon olarak Ahi Evran Üniversitesini Ankara’da ki Kırşehirli iş adamlarıyla buluşturup yeni proje ve fikirler için onlara bir köprü görevinde bulunduk. İş dünyası ve eğitim dünyasının birbirini tanıması Kırşehir’imiz için çok önemli. Biz Kırşehir Dernekler Federasyonu olarak bu konuda elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Oray Prefabrik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Aldemir ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek “Ben Kırşehirlileri çok fazla tanımazdım. Beni Kırşehirli yapan Federasyonumuz olmuştur. Hilmi Beyin konuşması beni baya etkiledi. Ondan sonra Kırşehirli olduğumuzun farkına vardık. Üzerimize ne düşüyorsa Kırşehir ile ilgili elimizden geleni yapmaya hazırız. Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir’imizin temel taşlarından biridir. Bu yüzden üniversitemizle iş birliği içerisinde çalışmalar yapabiliriz” dedi

Mesay Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Yakup Saylam “ Gerçekleştirdiğiniz ziyaret bizi heyecanlandırdı. Biz Kırşehirli sanayiciler olarak Ahi Evran üniversitemizin gelişmesi ve büyümesi için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu birliktelikler biz Kırşehirlileri güçlendireceği gibi Kırşehir’e de katkı sağlayacaktır her zaman Ahi Evran Üniversitesinin yanındayız” dedi. OMS Sondaj Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Oruç “ Ahi Evran Üniversitesi ile birliktelik bizi güçlendirecektir. İş alanlarımız gereği personel sıkıntısı çekmekteyiz. Bu iş birliği ile personel temininde de üniversitemizden faydalanmak isteriz. Ahi Evran Üniversitemizde ki sondaj makinasının bakımını da kendisinin yaptıracağını söyleyen Oruç “Biz o mevcut sondaj makinasının bakımını üniversitemize ücretsiz yaparız. Ayrıca Ahi Evran üniversitesinde sondaj derslerinde de OMS Sondaj olarak ders vererek öğrencileri bu konuda uygulamalı bilgiler aktarırız” ifadelerini kullandı.

Baş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Altan Baş “ Biz üniversitemizin bu ziyaretinden çok mutluyuz. Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Üniversite ile iş dünyasının iş birliği gelişmiş toplumlarda hep devam etmektedir. Biz sanayiciler olarak Ahi Evran Üniversitemizle iş birliği içerisinde güzel projeler ortaya koyacağımıza inanıyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN