Ahi Evran Üniversitesi’nden ek kayıt uyarısı!

12 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1491 defa okundu.

1 (1724)Ahi Evran Üniversitesi’nden (AEÜ) yapılan açıklamada, 13-15 Ekim tarihleri arasındaki ek kontenjandan kayıt hakkı kazanan öğrenciler için uyarılarda bulunuldu.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı için ÖSYM tarafından ek kontenjanla üniversite yerleştirilen öğrencilerin kesin kayıt işlemleri sırasında yapacağı işlemler açıklandı.

AEÜ’den yapılan yazılı açıklama şöyle: “2014-2015 eğitim-öğretim yılında AEÜ birimlerine kesin kayıt hakkı kazanan aday öğrencilerin, kayıt için belirtilen yer ve zamanda, istenen belgelerle şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Belirlenen süre içerisinde ve istenen belgelerle başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlayamayanlar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Kesin kayda gelecek aday öğrencilerimiz: Üniversitemiz resmi internet sayfasında yayınlanan linkleri kullanarak Fakülte/Yüksekokul öğrenci numaralarını öğrenebilirler.

09.10.2014 tarihinden itibaren en geç 14.10.2014 tarihi mesai bitimine kadar, bulunulan yerdeki en yakın Halk Bankası şubesine gidilerek Fakülte/Yüksekokul öğrenci numarası belirtilmek suretiyle varsa tahakkuk etmiş olan katkı/ücret miktarı yatırılmalı ve alınan dekont kesin kayda gelirken getirilmelidir. Yine aynı linkler kullanılmak suretiyle ön kayıt formunu doldurup, kaydedip ve imzalı bir çıktısını da kesin kayda gelirken getirmeleri gerekmektedir.

Genel olarak tüm öğrencilerden istenen belgeler şunlardır: Adayın mezun olduğu lise veya dengi okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz).

Ayrıca, aday öğrenci 0,8 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge.

Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanının, aslı ibraz edilmek üzere, fotokopisi. 4 adet 4,5 cm x 6 cm ebadında vesikalık fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır).

2014–2015 eğitim-öğretim yılı için varsa öğrenci katkı payı veya öğrenim ücretinin yatırıldığına dair belge (dekont).

1992 ve daha öncesi doğumlu erkek öğrenci adayları için, üniversiteye kesin kayıtta askerlik bakımından herhangi bir sakınca olmadığına ilişkin, ilgili askerlik şubesinden alınan yeni tarihli resmi belge.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN