Ahi Evran Üniversitesi’nde Seminer

27 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
522 defa okundu.
Ahi Evran Üniversitesi’nde Seminer

4

 

Geriatri Rehabilitasyon Seminerlerinin İlki Ahi Evran Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi

Ahi Evran Üniversitesi ile Sürekli Eğitim Merkezi ve Geriatri Fizyoterapistleri Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Rehabilitasyon Seminerleri 1 kapsamında “Alzheimer Demans Hastalığında Bütüncül Yaklaşımlar” konulu seminer Fen Edebiyat Konferans Salonunda yapıldı. Seminere Geriatri Fizyoterapistleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuray Kırdı, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Erden, Geriatri Fizyoterapistleri Derneği Stajyer Fizyoterapist Kübra Tıkır, Ahi Evran Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Öznur Büyükturan ile Yrd. Doç. Dr. Buket Büyükturan, Nörolog Uzm. Dr. Aysu Yetiş, Ahi Evran Üniversitesi akademik personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını Geriatri Fizyoterapistleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuray Kırdı yaptı. Kırdı konuşmasında, Ahi Evran Üniversitesi’nde bulunmaktan memnun olduğunu belirterek katılımcılara seminere ilgilerinden dolayı teşekkür etti. Çağımızın hastalığı olan Alzheimer hastalığından bahseden Başkan Kırdı, elli yıl sonra ülkemizdeki yaşlı nüfusun yüzde ellisinin Alzheimer hastası olma olasılığına değindi.

Üç oturumda gerçekleşen seminerin ilk oturumunda Nörolog Uzm. Dr. Aysu Yetiş, “Nörolog Bakış Açısıyla Alzheimer” adlı sunumunu yaptı. Demans hastalığının halk arasında bunama olarak bilindiğini belirten Yetiş, Demans hastalığının aslında zihin yitimi olduğunu dile getirdi. Sık görülen Alzheimer hastalığının çoğunlukla kadınlarda rastladığını söyleyen Yetiş, hastalığın tanı aşamaları ve tedavi sürelerine de değindi. Ahi Evran Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Öznur Büyükturan “Fizyoterapist Bakış Açısıyla Alzheimer” adlı sunumunu yaptı. Sunumunda Büyükturan, her hastalığın kliniklerinin farklı olduğunu belirtti.

Seminerin ikinci oturumunda Prof. Dr. Zafer Erden’in “ Yaşlılarda Düşmeler ve Fizyoterapi” konulu sunumunu yapmasının ardından Üniversitemiz fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Buket Büyükturan da “Yaşlılarda Bel-Boyun Sağlığı” adlı sunumunu yaptı.

Seminerin üçüncü oturumunda ise Geriatri Fizyoterapistleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuray Kırdı “Geriatri Fizyoterapistliği Tarihsel Gelişimi” üzerine bir konuşma yaptı. Seminer, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On