AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI KONGREYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

29 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
367 defa okundu.
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI KONGREYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

 

thumbnail_fzk2Uluslararasılaşmayı ve Adını Dünya Çapında Duyurmayı Hedefleyen Ahi Evran Üniversitesi, 2. Uluslararası Dünya Teknoloji ve Geliştirilmiş Materyaller Kongresine Ev Sahipliği Yaptı

Ahi Evran Üniversitesinin Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda açılışı yapılan kongrede, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Kurt, il yöneticileri, akademisyenler ve uluslararası alandan çok sayıda katılımcı yer aldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Ahi Evran Üniversitesinin Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Kurt, kongreleri bilim üretme, öğretme, yayma, bilgiyi faydalı ürüne dönüştürme ve toplumsal refaha katkıyı amaçlayan araştırmaların sonuçlarının tartışıldığı akademik ortamlar olarak tanımladı. Bu tür etkinliklerin bilginin evrenselliği gereği farklı coğrafyalardaki insanların buluşmasına katkı sağladığına vurgu yapan Prof. Dr. Mustafa Kurt, kongrenin bilim dünyasına olumlu katkılar yapacağına inandığını sözlerine ekledi. Ahi Evran Üniversitesinin tarihinden ve akademik yapısından kısaca bilgiler de aktaran Prof. Dr. Mustafa Kurt, ilki Cezayir’de gerçekleştirilen WITAM Kongresine ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kongreye ulusal ve uluslararası alandan 300’ün üzerinde katılımcının sözlü ve poster bildirileri ile katkı sağladığını ifade eden Prof. Dr. Mustafa Kurt, bu etkinliğin düzenlenmesine imkan veren Ahi Evran Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Organizasyon Komitesine teşekkür etti.

Prof. Dr. Mustafa Kurt’un ardından bir konuşma yapan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, katılımcılara teşekkür ederek kongrenin amacından bahsetti. Kongrenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere de teşekkür eden Vali Necati Şentürk, Ahi Evran Üniversitesinin uluslararası bir kongereye daha ev sahipliği yapmasından çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Cezayir Batna Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Aissa Belgacem-Bouzida, Cezayir Batna Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yassine Djaballah, Hindistan Annamalai Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. N. Sundaraganesan ve Hindistan GKM Koleji Öğretim Üyesi Yardım. Prof. Dr. C. Meganathan’ında birer konuşma yaptığı 2. Uluslararası Dünya Teknoloji ve Geliştirilmiş Materyaller Kongresi farklı salonlardaki oturumlarla dört gün boyunca devam edecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN