Ahi Evran Üniversitesi Tıp fakültesine güçlendirmek için çok önem vermekteyiz

27 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
504 defa okundu.

 Sağlık alanında yaşanmakta olan gelişimlere önem verildiğini ve Tıp Fakültesinin güçlendirildiğini belirten Rektör Saylam, üniversitede tıp fakültesi nerede diyenlere seslenmek istediğini belirterek, “Tıp fakültesinde 47 hocamız mevcut yıl sonuna kadar bu sayı 70’e çıkacak.
Tıp fakültesi hocalarımız ofiste oturmaz çalışma ve araştırma yaparlar.
Tıp Fakültesinde hocalarımız yok demek çok anlamsız olur.
Amacımız vatandaşımızın şehir dışına özellikte sağlık alanında çıkışını önlemek yeter ki önümüzde engel olmasın tıp fakültesinin gelişimini öğretim üyelerimin göreve başlatılması noktasında engelleyecek zihniyet olmasın biz nasıl farklı alanlarda başarılı olduysak bu alanda da başarılı oluruz. Kırşehir’de ki vatandaşımız bu şehrimiz de imkanlarımız varken neden başka şehirlere giderek zamanı ve parasını harcasın.
2011 yılında Sağlık Bakanlığı ile bir protokol imzaladık.
Eski adı ile devlet hastanesini ortak kullanıyoruz.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde yüzde yüz doluluk oranı var ve halka açık hiç kimseye bir engelleme söz konusu değil, ortak kullanım yöntemi bir kazan yöntemidir.
Burada esas devletin imkanlarının en iyi şekilde kullanılmasıdır.
Hastanenin isminin değişmesi ile birlikte personelin aldığı ek gelir arttı.
Bu Sağlık Bakanlığında çalışan personelin kazancıdır.
Tıp Fakültesi hocalarımıza teşekkür ediyorum.
Büyük bir özveri ile çalışıyorlar.
Sağlık alanında önemli katkı ve hizmetler sunuyorlar Fizyoterapi Rehabilitasyon Hastanesi ise yüz yataklı olarak Kırşehir’e önem verecek.
Üroloji alanında yapılamayan tüm ameliyatlar üniversitemiz tıp fakültesi üroloji anabilim dalı bünyesinde rutin olarak yapılmakta radikal sistoprostatektomi-üriner diversiyon, radikal prostatektomi, parsiyel nefrektomi ameliyatları ürodinamik gibi incelemeler yapılabilmekte tıp fakültesi BAP projeleri kapsamında alınan cihazların sayısı her geçen gün artıyor.
Tıp Fakültemizin akademik bünyesi her gün güçlendiriliyor. 5 Prof, 1 Doç, 27 Yrd. Doç, 14 Arş. görevlisi bulunurken tıp fakültemiz bünyesinde uzmanlık eğitimleri verilmeye başlanmıştır” ifadelerini kullandı.
Ahi Evran Üniversitesinin eski bulunduğu alanda bulunan binalar ve durumları hakkında yöneltilen soruya Üniversite Rektörü Kudret Saylam, “Olaylara objektif bakabilmek ve değerlendirmek çok önemli bizim orada ki kampüsümüz de terk edilmiş yerler var.
Görüntüleri bende izledim ama görüntüler eski görüntüler galiba talimatı verdim.
Manipülasyon kokan bir takım şeyler sezdim. Tarafsız olaylara yaklaşılması gerektiğini düşünüyorum. Tabi bizimde eksiklerimiz vardır Ahi Evran Üniversitesi diye girdiğiniz de öyle bir görüntünün çıkmasını kaç kişi ister.
Öyle bir şey yoktur demek yerine başka bir cepheden yaklaşıp üniversiteyi yükseltmek şehri yükseltmektir.
Alanla ilgili Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün bize müracaatı söz konusu değil, alanda yurtlar var” dedi.
Basın toplantısı Rektör Kudret Saylam’ın yaptığı bilgilendirmenin ardından soru cevap bölümü ile devam etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN