Ahi Evran Üniversitesi Spor kulübü kuruldu

21 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1639 defa okundu.
Ahi Evran Üniversitesi Spor kulübü kuruldu

AW339828Prof. Dr Vatan Karakaya: “Şehrimizle diyalog kurma ve daha yakın bir etkileşim sağlanılabilmesi amacıyla Ahi Evran Üniversitesi Spor Kulübü’nü faaliyete geçirmiş bulunuyoruz.”
Kırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda birçok öğrenciyi farklı branştaki spor dallarında milli takımlara kazandıran fakat hiçbir dalda bu zamana kadar faaliyet göstermeyen Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Birinci Amatör Küme Futbol Ligi’ne katılma kararı aldı.
Yerel ligde başlayacağı mücadeleyi ulusal boyutta da sürdürmeyi planlayan Ahi Evran Üniversitesi Spor Kulübü, yaz döneminde de başta yüzme, tenis, futbol, jimnastik olmak üzere en az 10 branşta yaz spor okulları adı altında hizmet verecek.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Vatan Karakaya, spor ile daha iyi diyalog kurulmasının yanı sıra Kırşehir ile etkileşim sağlanabilmesi için Ahi Evran Üniversitesi Spor Kulübü’nün kurularak, faaliyete geçtiğini açıkladı.
Ahi Evran Üniversitesi Spor Kulübü’nün ilk olarak yerel liglerde mücadele etmeye başlayacağını ve önümüzdeki süreçte ulusal müsabakalara katılma noktasında girişimlerde bulunacaklarını belirten Ahi Evran Üniversitesi Rektörü ve Ahi Evran Üniversitesi Spor Kulübü Onursal Başkanı Vatan Karakaya, “Spor dostluk, kardeşlik ve barıştır. Toplum ile bir zümre arasında birbirini tanıma ve anlama açısından da kullanıla bilinen çok önemli bir araçtır. Bizler de Ahi Evran Üniversitesi ailesi olarak şehrimizle diyalog kurma ve daha yakın bir etkileşim sağlanılabilmesi amacıyla Ahi Evran Üniversitesi Spor Kulübü’nü faaliyete geçirmiş bulunuyoruz. Bu sene ilk etapta önümüze görmek adına yerel liglere de mücadele edeceğiz. İlerleyen yıllarda ise ulusal müsabakaları hem bireysel sporlarda hem de takım sporlarına başvuruda bulunacağız ve hizmet edeceğiz. Sadece sportif müsabakaları değil yaz döneminde şehrimiz çocuklarına hizmet etmek istiyoruz. Başta yüzme, tenis, futbol, jimnastik olmak üzere en az 10 branşta yaz spor okulları adı altında hizmet vereceğiz. Büyük bir samimiyetle kurulan spor kulübümüzün kurulmasında emeği geçen hocalarımıza ve mücadele edecek olan sporculara başarılar diliyorum. Kırşehir’e ve Türk sporuna hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Kulüp Onursal Başkanı’nın Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya olduğu Ahi Evran Üniversitesi Spor Kulübü’nde Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mahmut Erbey ile Kulüp Başkanı olarak Yrd. Doç Dr. Bekir Barış Cihan ve Futbol Takımı Teknik Direktörü olarak Öğretim Görevlisi Dr. Levent Var yer alıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN