Ahi Evran Üniversitesi Spor Kulübü Faaliyetlerine Hızlı Bir Şekilde Başladı

27 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
652 defa okundu.
Ahi Evran Üniversitesi Spor Kulübü Faaliyetlerine Hızlı Bir Şekilde Başladı

 5.DSC_0027 (1)

Ahi Evran Üniversitesi kaliteli eğitim ve öğretimden sosyal-kültürel ve spor hizmetlerine kadar öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile Yeni Türkiye’nin Yenilikçi Üniversitesi sloganıyla çıkmış olduğu yolda Spor Kulübü ile de 2015-2016eğitim-öğretim döneminde çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Kişi veya vakıf olarak gelir sağlayıcı olamayan, kamu yararına kurulan Spor Kulübümüz Türkiye’de bütün spor dallarında 60’ın üzerinde federasyondan 33’üne katılma hakkına sahip.

 

Futbol ve Voleybol Takımımız Kuruldu

 

Ahi Evran Üniversitesi Spor Kulübü yeni kurulan futbol ve voleybol takımı ile bu yıl iki branşta faaliyet gösterecek. Kulüp, ilerleyen yıllarda takım ve bireysel branşlarda sayıyı 8-10 branşa çıkararak maçlara katılmayı hedefliyor. Futbol Takımımız bu yıl yeni kurulmasına rağmen sporun dostluk, barış ve kardeşlik atmosferinde şehrimizle diyalog kurma ve etkileşim sağlanabilmesi amacıyla Kırşehir Amatör Futbol Liginde üniversitemizi temsil edecek.Futbol Takımımız öğrencilerimizden oluşan 25 kişilik oyuncu grubu ile 15 Kasım 2015 tarihinde başlayacak maçlar için iki hafta önce Bağbaşı Spor Tesislerinde antrenmanlarına başladı.

 

Rektör Karakaya, Futbol Takımımızın Çalışmalarına Katıldı

 

Futbol Takımımızın çalışmalarını yerinde inceleyen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, takımın çalışmaları hakkında bilgi alarak genç futbolculara başarılar diledi.Spor ahlakına uygun mücadele etmek, örnek bir takım oluşturmak istediklerini vurgulayan Futbol Takımı Teknik Direktörü Öğr. Gör. Dr. Levent Var, takımın güçlü olduğunu ifade ederek bir üst lige çıkmayı hedeflediklerini belirtti. Kırşehir’de kurum olarak müsabakalara katılan tek kurum olduğumuzu hatırlatan Var, diğer kurumlara örnek teşkil ettiğimizi ifade ederek kulübün bütün çalışmalarında yanlarında olan ve kendilerini her konuda destekleyen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ ya teşekkür etti.

 

Voleybol Takımında Çalışmalarına Başladı

 

Erkek ve bayan olmak üzere iki takım halinde Öğr. Gör. Sadi Ön önderliğinde seçmeleri tamamlanan voleybol takımımız da bölgesel maçlara katılmak üzere çalışmalarına başladı.

 

Spor Kulübümüz Öğrencilerimizi Bir Çatı Altında Toplayacak

 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazanan 550’nin üzerinde sporcu öğrencinin olduğunu,şu ana kadar bu öğrencilerimizin ya diğer kulüplere gittiğini ya da spor hayatlarını yarıda kestiklerini ifade eden Kulüp Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bekir Barış Cihan,“Kulübümüzün kurulması ile birlikte öğrencilerimiz dört yıl boyunca spor hayatlarını kulübümüz çatısı altında devam edecekler” dedi.

 

Spor Kulübümüz Yaz Kursları da Açacak

 

Ahi Evran Üniversitesi Spor Kulübünün her türlü yaz kursunu açma yetkisine de sahip olduğunu belirten Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mahmut Erbey ise üniversitenin şehirleşmesi ve şehrin üniversiteden faydalanması adına Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde açılacak olan yaz kurslarında,alanlarında uzmanlaşmış akademik kadrosuyla hoca ve antrenör desteği sağlayacaklarını söyledi. Yüksekokul olarak kondisyon çalışmaları ile ilgili altyapıya sahip olduklarını vurgulayan Erbey, üniversitemiz stadyumunun tamamlanması ile birlikte bütün antrenman ve çalışmaları üniversitemiz bünyesinde devam edeceklerini belirtti. Erbey, üniversitemiz Spor Kulübüne sponsor olarak destek veren Şanal Kırşehir firmasına da teşekkür etti.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN