AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BÖLÜMÜNÜN BÜYÜK BAŞARISI

1 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4913 defa okundu.

1 (1724)Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) Anabilim Dalı başkanı Doç.Dr. Cengiz Şahin 2013-2014 mezunlarının tamamının Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara atamasının yapıldığını söyledi.

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Cengiz Şahin, 2013-2014 öğretim yılında 43 bayan ve 20 erkek olmak üzere 63 rehber öğretmen (psikolojik danışman) mezun ettiklerini ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavlarında derece yapan öğrencilerinin olduğunu ve mezunlarının tamamının atandığını söyledi. Bu bilgilere öğrencilerin anabilim dalına geribildirimleri ve sosyal medya üzerinden elde ettiklerini ifade eden Şahin, “Bu başarının halen öğrenim gören öğrenciler üzerinde de olumlu etkiler yaptığını, hem öğretim elemanları hem de öğrencilerin motivasyonunu artırıcı itici bir güç oluşturduğunu açıkladı”.

Mezunlarının ülkemizin dört bir tarafında görev yaptığını söyleyen Cengiz Şahin “milli ve manevi değerlerimize bağlı, akademik bilgilerle donanmış, vatan sevdalısı rehber öğretmeni mezunlarıyla onur duyuyoruz” dedi. Yaptıkları izleme ve geribildirim çalışmalarıyla mezunlarının çalıştıkları kurumlarıyla uyumlu, donanımlı ve aranan ve tercih edilen rehber öğretmen olduklarını vurgulayan Şahin, “Bu başarıda emeği geçen başta bölüm öğretim üyeleri olmak üzere, akademik ve idari personele teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Eğitim Fakültesi dekan vekili ve Üniversitemiz rektörü sayın Prof.Dr. Kudret Saylam hocamıza da bölümlerine verdikleri destek için teşekkür eden Şahin, “Başarılarının devamlı olacağını” söyledi.  “Ahi Evran Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) Anabilim Dalı’nın en çok tercih edilen ve en yüksek puanla öğrenci alan bölümlerden biri olduğunu açıklayan Şahin “Halen Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) Anabilim Dalı’nda 492 öğrenci öğrenim görmektedir. Bu sayı gelecek yıl yaklaşık 600’e ulaşacaktır. Öğrenci sayısı bakımından Üniversitemizin en büyük Anabilim Dalı’ndan biriyiz. En önemli farkımız ise mezunlarımızın tamamının iş bulabilmesidir. Mezunlarımız Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar dışında, Üniversiteler, Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Teşkilatı, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Sosyal Politikalar ve Aile Bakanlığı ve özel sektörde meslek ve kariyer danışmanı olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda görev aldıklarını” söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN