AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI, TARİHİNE SAHİP ÇIKTI

24 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
297 defa okundu.
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI, TARİHİNE SAHİP ÇIKTI

932dec0c-3298-4a03-aef8-98eafcab6346Yeniliğe Açık Olan Ve Bilimsel Gelişmeleri Yakından Takip Eden Ahi Evran Üniversitesi, Tarihine Ve Ecdadına Sahip Çıktı

Yeniliğe açık olan ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden Ahi Evran Üniversitesi, tarihine ve ecdadına sahip çıkmaya devam etmekte olduğu belirlendi.  Çanakkale Zaferinin 101. yıl dönümünde bu zaferin duygusunu yerinde yaşamak amacıyla Ahi Evran Üniversitesi Özgün Düşünce Topluluğu 18 Mart 2016 tarihinde Çanakkale’ye bir ziyaret düzenledi. Topluluğun akademik danışmanları Yrd. Doç. Dr. Adem Taşdemir ve Öğr. Gör. Vahit Çiriş’in de yer aldığı 50 kişilik öğrenci grubu Çanakkale ve Gelibolu’daki şehitlikleri 101 Yasin-i Şerif okuyarak ziyaret etti. Okunan Yasin-i Şerifleri başta Kırşehirli Mehmet Çavuş olmak üzere tüm şehitlerin ruhuna bağışlayan öğrenciler daha sonra Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı makamında ziyaret etti. Öğrencilerin tarihlerine bu derece sahip çıkmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karakaya, öğrencileri böyle faaliyetler içerisinde görmekten mutlu olduğunu söyledi. Öğrenciler Rektör Karakaya’ya şehit toprağı ve vazo hediye etti.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın ardından Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ü makamında ziyaret eden Özgün Düşünce Topluluğu akademik danışmanları ve yönetim kurulu üyeleri, “Gençlerden Ecdada Vefa Borcu Projesi” kapsamında Vali Necati Şentürk’ün kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler. Öğrencilerin bu davranışlarının diğer öğrencilere de örnek olması temennisinde bulunan Vali Necati Şentürk’e öğrenciler tarafından Çanakkale Şehitliğinden alınan şehit toprağı hediye edildi. Öğrenciler son olarak Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’i ziyaret ederek hediyelerini verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN