AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKTI

8 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
219 defa okundu.
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKTI

my315 Temmuz 2016 tarihinde demokrasimize ve özgürlüklerimize karşı yapılan darbe girişimi sonunda Türk halkı tek yürek oldu.  Halkın iradesiyle başarısızlığa ulaşan darbe girişiminin ardından meydanlarda Demokrasi Nöbetleri tutuldu. 240 şehit verdiğimiz darbe girişiminin ardından 81 ilde düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Yürüyüşüne ilimizden de yoğun katılım oldu. 7 Ağustos 2016 tarihinde düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Yürüyüşüne Ahi Evran Üniversitesinden akademik ve idari personelin tamamına yakını katıldı.

Yürüyüş, Askerlik Şubesinin önünden başlayarak Cacabey Meydanında son buldu. Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve yöneticiler eşliğinde yürüyen Ahi Evran Üniversitesi mensupları  darbeye hayır mesajı verdi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Altuntaş, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, il müdürleri ve çok sayıda katılımcının yer aldığı yürüyüş sonrası konuşmalar yapıldı. Konuşmalarda, halkın iradesinin darbe girişimini sonlandırdığı ve bundan sonra oluşacak tehlikelerde yine halkın iradesinin başarılı olacağı vurgulandı.

Darbe girişimi ile ilgili açıklamada bulunan Ahi Evran Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya şunları söyledi: “Milli iradeye karşı girişilen kalkışma, Anadolu insanının temiz vicdanında yargılanmış ve anında cezası kesilmiştir. FETO/PDY hangi terör örgütü adı altında olursa olsun her darbe girişimine karşı, milli iradeyi ‘şerefi’ olarak bilen milletimiz, darbe ve kalkışmalara kendini siper etmekten çekinmemiştir. Milli iradeye sahip çıkan şehitlerimize Yüce Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin onurlu hareketini kutluyor, darbenin karşısında duran güvenlik güçlerimize hayırlı görevler diliyorum. Ahi Evran Üniversitesi, millet iradesine karşı her türlü oluşumu şiddet ve nefretle kınamaktadır.”

Demokrasi ve Şehitler Mitinginin odak noktası olan İstanbul Yenikapı’dan tüm Türkiye’ye seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması dev ekranlarla Cacabey Meydanına yansıtıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması ile birlikte Cacabey Meydanında coşku da arttı. Tüm Türkiye’ye devletinin ve milletinin yanında olduğunun mesajını veren Ahi Evran Üniversitesi, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktığını bir kez daha gösterdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN