Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu AB projesini tamamladı

11 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
982 defa okundu.
Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu AB projesini tamamladı

Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu “CNC ve Otomasyon Alanında Nitelikli Eleman Yetiştirmek” İsimli AB projesini tamamladı.

Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu AB projesini tamamladıAhi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen 70 bin 600 Euro bütçeli “CNC ve Otomasyon Alanında Nitelikli Eleman Yetiştirmek” isimli AB projesi başarı ile tamamlandı.

Yurt dışı ortakları Macaristan ve Almanya olan proje kapsamında 9 -29 Haziran 2014 tarihleri arasında uygulama gezisi düzenlendi. Gezi, 20’si Macaristan’a, 20’si Almanya’ya olmak üzere 40 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Katılımcılara proje kapsamında “CNC – Otomasyon” sertifikası ile beraber İngilizce, Macarca ve Almanca dil eğitimi sertifikaları verildi.

Proje koordinatörü Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Murat Işık, proje sayesinde katılımcıların hem yurt dışını görme hem de alanında lider olan ülkelerde eğitim alma fırsatını elde ettiğini ifade ederek katılımcıların bir parça da olsa iş piyasasında avantajlı hale gelmelerinin sağlandığını söyledi.

Macaristan’da “NCT Academia” ve Almanya’da “Metro Kunststofftechnik ve SA Consulting” firmaları olduğunu belirten Işık, projenin yurt dışı ortakları ile ilgili şu bilgileri de verdi: “Macaristan ortağımız olan ‘NCT Academia’ firması Avrupa’da CNC-Otomasyon konusunda sayılı firmalardandır. Bu firma kendi CNC tezgahlarını üretmekte ve ülkemizde dâhil olmak üzere bir çok ülkeye pazarlamaktadır. Almanya ortağımız olan ‘Metro Kunststofftechnik ve SA Consulting’ firmalarının ise otomasyon alanında uluslararası düzeyde birçok uygulamaları bulunmaktadır. Metro Kunststofftechnik büyük otomobil üreticileri başta olmak üzere, farklı alanlarda plastik malzemeleri üzerine hizmet vermektedir ve montaj hattında en son sistem CNC tezgâhları kullanmaktadır.”

Işık, projenin kabulünden sonuçlandırılmasına kadar projeye destek veren Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam’a teşekkür etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN