AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA LABORATUVARI HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

5 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
373 defa okundu.
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA LABORATUVARI HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

ft1

Ahi Evran Üniversitesi Merkezi Araştırma ve Uyguluma Laboratuarı Hizmete Açıldı

Ahi Evran Üniversitesi ve Kırşehir bölgesinde  yürütülen araştırma ve geliştirme faaliyetlerine destek olan Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı, FT-IR ve FT Raman spektrometre cihazlarını bünyesine katarak hizmete açtı.

FT-IR spektrometre cihazları ile aynı anda geniş bir spektrum aralığında spektral veriler almak mümkün. Bu yöntem ile, moleküler bağ karakterizasyonu yapılarak; katı, sıvı, gaz veya çözelti halindeki organik bileşiklerin yapısındaki fonksiyonel gruplar, iki bileşiğin aynı olup olmadığı, yapıdaki bağların durumu, bağlanma yerleri ve yapının aromatik yada alifatik olup olmadığı belirlenebiliyor. FT-IR cihazı ile orta Infrared bölgede katı maddelerin analizleri iki yöntem ile yapılabiliyor. Bu analiz yönteminden biri numune öğütüldükten sonra doğrudan ATR (Attenuated Total Reflectance) ataçmanı kullanılarak diğeri ise öğütülen numune KBr ile karıştırılarak 13 mm’lik paletler şeklinde preslenerek yapılıyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On