Ahi Evran Üniversitesi Hatay’da Tanıtıldı

10 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
214 defa okundu.
Ahi Evran Üniversitesi Hatay’da Tanıtıldı

thumbnail_hty3

Kaliteli Eğitimi İlke Edinen ve Öğrenci Sayısını Artırmayı Hedefleyen Ahi Evran Üniversitesi Hatay’da Tanıtıldı

Türkiye’de ‘Tarım ve Jeotermal’ alanında pilot üniversite seçilen Ahi Evran Üniversitesi, tarım ve jeotermal alandaki yeterliliklerini Hatay’da anlattı.

Kaliteli eğitimi ilke edinen ve öğrenci sayısını artırmayı hedefleyen Ahi Evran Üniversitesi, yurt içi ve yurt dışı fuarlarla birlikte öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Educaturk Yükseköğretim Öğretim Günleri kapsamında Hatay’da öğrencilerle buluşan Ahi Evran Üniversitesi standı yoğun ilgi gördü.  Hatay’da öğrenim gören lise son sınıf öğrencilerinin büyük ilgiyle ziyaret ettiği Ahi Evran Üniversitesi standında öğrencilere Ahi Evran Üniversitesi ve bölümler hakkında detaylı bilgi verildi.

Gelişen ve yenilenen mekanları ile birlikte üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilere rehberlik etmeyi de amaçlayan Ahi Evran Üniversitesi, öğrencilerin hedeflerini öğrenerek yol gösterici olmak için yoğun çaba harcıyor.  Lise son sınıf öğrencilerinin yer aldığı 63 lisenin katıldığı fuarda binlerce öğrenci standımızı ziyaret etti.

Yeni fakültelere öğrenci alımlarının başlamasıyla birlikte şehrin doğal zenginliği olan jeotermal kaynaklarıyla ön plana çıkan ve pilot üniversite seçilen Ahi Evran Üniversitesi, mevcut ve yeni birimleri ile aday öğrencilerin ilgi odağı oldu. Pilot üniversite misyonu ile fizyoterapist olmayı hedefleyen öğrencilerin yakından takip ettiği Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile tarım alanında da pilot üniversite olarak çalışmalarına devam eden  Ziraat Fakültemiz öğrencilerin tercihlerinde ilk sıralara yerleşti. Tıp Fakültesine öğrenci alımının yapılmasından çok memnun olduklarını belirten öğrenciler, Mühendislik Mimarlık Fakültesine de yakın zamanda öğrenci alınacak olmasının heyecanını yaşadı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN