Ahi Evran Üniversitesi Camisi İbadete Açıldı

14 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1915 defa okundu.
Ahi Evran Üniversitesi Camisi İbadete Açıldı

camiii-copyAhi Evran Üniversitesi (AEÜ) Bağbaşı Yerleşkesi’nde 5 bin kişilik planlanan caminin bir bölümü açıldı.

Ahi Evran Üniversitesi Camisi’nin bir bölümü açıldı. Selçuklu mimarisini yansıtan caminin açılışına Kırşehir Valisi Necati ŞentürkKırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Garnizon Komutanı JandarmaAlbay Murat Bulut, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, AEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katılımda bulundu.
Mevlit okunmasının ardından Kırşehir Müftüsü Mehmet Şahin Cuma namazı kıldırdı. Mimari özellikleri ve kapasitesi ile Türkiye‘nin sayılı camileri arasında yer alan Ahi Evran Üniversitesi Camisi, Selçuklu mimarisi örnek alınarak inşa ediliyor. Dört minaresi, üç kapısı bulunan ve yapımı devam eden cami tamamlandığında aynı anda 5 bin kişinin ibadet edebileceği kapasiteye sahip olacağı belirtildi.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Cami Yaptırma Yaşatma Derneği aracılığıyla inşa ettirilen caminin hayırseverlerin desteğiyle kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor. İbadete açılacak cami, üniversite ve çevresindeki ihtiyacı gidereceği düşünülüyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN