Ahi Evran Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi

23 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
433 defa okundu.
Ahi Evran Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi

5 (1)Ahi Evran Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılış Töreni 22 Ekim 2015 tarihinde Sayıştay Başkanı Doç. Dr. Recai Akyel’in katılımıyla Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

 

Ahi Evran Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılış Töreni 22 Ekim 2015 tarihinde Sayıştay Başkanı Doç. Dr. Recai Akyel’in katılımıyla Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Törene Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin,  Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversite yöneticileri, ilimizin idari amirleri akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

 

“Ahi Evran Üniversitesi Hızla Büyüyor”

 

Törenin açılış konuşmasını Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya yaptı. Rektör Karakaya konuşmasında, üniversitemizin mevcut durumu ile göreve geldiği günden itibaren yapmış oldukları proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. 1961 yılında Erkek İlköğretmen Okulu olarak temeli atılan kurumumun 17 Mart 2006 tarihinde filizlenerek üniversite hüviyetine kavuştuğunu anlatan Rektör Karakaya, üniversitemizin şuan 18 bin 658 öğrenci ve 700’ün üzerinde akademisyen ile eğitim-öğretimine devam ettiğini söyledi.

 

“Üniversite-Şehir, Üniversite-Halk Birliğini Önemsiyoruz”

 

Üniversite- Şehir, Üniversite-Halk işbirliğini önemsediklerini vurgulayan Rektör Karakaya, üniversite kampüs alanından çıkarak halkla bütünleşme adına il içinde ve il dışında çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve sanayi işbirliği kapsamında güzel birliktelikler gerçekleştirdiklerini ifade etti.Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasına şöyle devam etti: “Eğitim öğretim temel görevimiz bunu gerçekleştirmek üzere şahsım ve ekibim olarak bizzat sahada öğretim üyeleriyle buluşup onların sinerjilerini toplam enerjiye dönüştürmek üzere toplantılar yapıyoruz. Üniversiteye yönelik ideallerimizi konuşuyoruz. Sosyal barışı bizzat bölümler bazında gerçekleştirerek üniversite akademik ekibini kurmak üzere yoğun bir şekilde çalışmaktayız.”

 

“Geleceğimiz Olan Öğrencilerimizi Çok Önemsiyoruz”

 

Rektör Karakaya, geleceğimiz olan öğrencilerimizi çok önemsediklerini anlatarak,  bunu öğretim elemanlarımızla birlikte en iyi şekilde yürüttüklerini kaydetti.Karakaya: “Öğrencilerin geleceğe hazırlanması  konusundabu anlamda üniversitede görev yapan tüm akademik personel ile öğrencinin kıymeti üzerine çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Rektör Karakaya konuşmasını tüm katılımcılara törene katılımlarından dolayı teşekkür ederek tamamladı.

 

Başkan Bahçeci: “Ahi Evran Üniversitesi Geleceğe Yönelik Umutlarımızı Artırıyor”

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci konuşmasında Ahi Evran Üniversitesi’nin Kırşehir’in geleceğine yönelik umutlarını artırdığını belirterek, belediye olarak yapılacak çalışmalarda Rektörümüzün, akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin yanında olduklarını ifade etti. Bahçeci konuşmasının devamında “Gençlerimizin vizyon sahibi olması dünyayı takip edebilmesi, kendini geliştirebilmesi, ufkunun ve fikrinin açık olabilmesi çok önemli. Bu noktada hepimize görevler düşüyor. İnanıyorum ki Ahi Evran Üniversitesi ismine yakışır bir şekilde bu görevi ve bu misyonu en güzel bir şekilde yerine getirecektir.”

 

Vali Şentürk: “Ahi Evran Üniversitesi İle Gurur Duyuyoruz”

 

Kırşehir Valisi Necati Şentürk konuşmasına üniversitemizin 2015-2016 Akademik Yılı açılışının ilimize, ülkemize ve dünyaya hayırlı olmasını temenni ederek başladı. Vali Şentürk, Ahi Evran Üniversitesi ile gurur duyduklarını, üniversitenin genç, dinamik, modern ve modüler bir hale geldiğini söyledi.

 

Vali Şentürk: “Ahilik Seçmeli Ders Olarak Okutulmalı”

 

Üniversitelerimizde uygulamalı eğitimin eksikliklerini hatırlatan Vali Şentürk, Ahilerin bundan 700 sene önce bunu Kırşehir merkezinde başardıklarını ifade etti. Üniversitelerde Ahiliğin seçmeli ders olarak okutulması gerektiğini vurgulayan Vali Şentürk, bu konuda üniversitenin çalışma içerisinde olduğunu belirtti.

 

Sayıştay Başkanı Akyel: “Kurumlar Kalite Şartlarına Uygun Hizmet Vermeli”

 

Protokol konuşmalarının ardından Sayıştay Başkanı Doç. Dr. Recai Akyel   “Kurumların Kaliteli Hizmet Sunumları için Temel Gereklilikler” konulu ilk dersi verdi. Akyel konuşmasında şunlara değindi:  “Kalite konusugerek birey olarak gerekse kurum olarak her zaman her toplumun önem vermesi gereken bir konu. Her kurum yaptığı işi kalite kurallarına uygun yapmalıdır. Bu kurumlar üniversite okullar, belediye, özel idare bilhassa aklınıza gelen hangi kurum olursa olsun bütün kurumların yaptıkları işlerde kalite şartlarına uygun hizmet vermeleri gerekmektedir.”

 

Eksik yapılan işlerin beklenen faydayı sağlamadığını anlatan Akyel, “Mühendisin projeyi doğru çizmesi, doktorun teşhisi doğru koyması, şoförün aracı doğru kullanması gerekir” dedi.Kurumların işlerini kalite şartlarına uygun yapması, yaptıkları işleri doğru yapıp yapmadıklarını kontrol etmeleri gerektiğini ifade eden Akyel, kurumların yapılan işlerin kalite şartlarına uygun yapıldığına yönelik de taraflara güvence vermeleri gerektiğini söyledi.  Yapılan iş kalite şartlarına uygun yapılıyor mu yapılmıyor mu bunun teyidi için kalite güvencesi kurulunun kurulması gerektiğini anlatan Akyel, “Kurumlarda bu sistemlerin gerek özel gerekse kamu sektörü olsun kurulmuş olduğu kabul edilmektedir” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Program 2 Nisan 2015- 13 Ekim 2015 tarihleri arasında kadrolarıyla birlikte aramıza katılan ve akademik yükselmeleri gerçekleşen personelimizin akademik giysi töreninin gerçekleşmesi ile son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN