AHİ EVAN ÜNİVERSİTESİ KIRŞEHİR TEMSİLCİLİĞİNE MÜLTECİ GÜNÜ ZİYARETİ

29 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
445 defa okundu.
AHİ EVAN ÜNİVERSİTESİ KIRŞEHİR TEMSİLCİLİĞİNE MÜLTECİ GÜNÜ ZİYARETİ

AEÜ GÜNÜ TEMSİLCİLİĞİNE MÜLTECİ ZİYARETİ (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Ahi Evran Üniversitesi Dünya Mülteciler Günü Nedeniyle Sığınmacılar Ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Ziyaret Edildi 

Ahi Evran Üniversitesi Göç ve Yerel Yönetimler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Dünya Mülteciler Günü nedeniyle Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Kırşehir Temsilciliği ziyaret edildi.
Ziyarette Kırşehir’deki Mülteciler ile ilgili ortak proje ve eğitim temelli çalışmaların geliştirilmesi yönünde ilk eser olarak mutabakata varıldı.
Merkez tarafından Dünya Mülteciler Günü nedeniyle yapılan açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Her yıl 20 Haziran’da Mültecilerin durumunu insanlara anlatabilmek için 2001 yılından beri dünyada Mülteciler Günü kutlanmaktadır.
Dünyanın her yerinde sayıları milyonları aşan, her türlü baskı ve şiddete karşı canlarını korumak için yerlerini ve yurtlarını terk eden mültecilerin durumu oldukça iç karartıcıdır.

Ülkemiz tarihsel sorumluluk, sahip olduğu inanç ve kültürel değerler bağlamında geçmişte olduğu gibi günümüzde de kapılarını mazlum insanlara açmış evini ve ekmeğini bölüşmüştür.

Dünya Mülteciler Günü nedeniyle başta çocuk, kadın ve yaşlı mülteciler için dünya milletlerini sadece farkındalıklarını değil yardımlarını da esirgememelerini diliyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN