AHİ ÇARŞISINDA İLAÇLAMA YAPILDI

12 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
467 defa okundu.

 

timthumbKırşehir’in Önemli Çarşılarından Biri Olan Ahi Çarşısında İlaçlama Yapıldı

Kırşehir’in önemli çarşılarından biri olan ahi çarşısında ilaçlama yapıldı. Yaz ayı itibari ile dükkânlarda böceklerin çoğalması sonucu ahi çarşısı görevlileri tarafından ilaçlama yapıldı.

Ortaya çıkan böcekler nedeni ile bir süredir hem esnaflar hem de müşteriler zor durumda kaldı. Bizde 40 Arena Gazetesi olarak esnaflarla bir araya geldik. Esnaflar ile yaptığımız sohbetlerde ;” Gelen müşterimizi de bizi de bir süredir rahatsız ediyordu. Günübirlik temizlik yapıyoruz.

Hiçbir sonuç değişmemişti. İlaçlamanın yapılması iyi oldu. Her sabah aynı manzara ile karşılaşmak hiç hoş değildi. Zaten büyük bir çoğunluğu ölü halde bulunuyordu. Bizim kadar vatandaşları da rahatsız ediyordu. Hemen hemen her dükkânda 10-15 tane böcek çıktı. İlaçlama her yaz yapılan bir uygulama idi.” İfadeleri verildi.

Bunların yanı sıra ahi çarşısına gelen müşterilerle yaptığımız sohbetlerde;” bu biraz rahatsız ediciydi. Alış verişe çıktığımızda bir çok kez böceklerle karşı karşıya geliyoruz. Çocukları da korkutuyor. Böcekler İnsanları hem rahatsız ediyor hem de huylandırıyor. Bu böcekler hastalıkta yapar.

Dikkatli olmak gerekirdi. İlaçlanmanın yapılması iyi olmuş. Sağlık açısından da temizlik çok önemli. Her insan bir olmuyor sonuçta, kiminin hastalığı kiminin alerjisi olabiliyor.” Gibi sözleri ile ifadelerini dile getirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN