AHİ ÇARŞISI SORUNLARINI ANLATTI

19 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
531 defa okundu.
AHİ ÇARŞISI SORUNLARINI ANLATTI

bahçeciAhi Çarşısı Esnafları Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yle Kahvaltıda Bir Araya Gelerek Sıkıntılarını Anlattı.

Kırşehir Ahi Çarşısı sahibi Ömer Gürler, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Ahi Çarşısı esnafları ile kahvaltıda bir araya gelerek Ahi esnafının sıkıntılarını dinledi. Ömer Gürler kahvaltı arası konuşmasında:” Ahi Çarşısında 180 dükkanımız bulunmakta. En az 30 boş dükkanlarımız var  ve çaresine bakacağımızı, halkın Ahi Çarşısı yıkılması konusundaki hakkındaki düşüncemizi değiştirmeyeceğiz sadece Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci halkın düşüncelerine yol gösterebileceğini düşünüyoruz” dedi.

Başkan Bahçeci sorulan sorular sonrası açıklamalarında : “Hazırlayacağımız külliye projesinde yolların ve başta eski Fatma Muzzaffer Mermer Anadolu Ve Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Belediye Binasına kadar olan yerlerin yıkılıp projeye dahil edeceğiz.

Proje’de Ahi Çarşısı’na da yer verildiğini, ancak projenin ne kadar süreceğinin belli olmadığını 5-10, yada 15- 20 yıl bile sürebilir. Bu yüzden Ahi çarşısı projenin sonunda yer aldığı için uzun bir süre yıkılmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Trafik ve otopark sorunları hakkında açıklamada bulunanBaşkan Bahçeci:”Yeni otopark yapılıyor ancak trafik için yol açmayı düşünmüyoruz çünkü; Avrupa’da olduğu gibi insanların araçlarla değil de yayalaşmaları gerektiğine ve yürüyüşlerin artışını düşünüyoruz.” dedi.

Kırşehir halkı için Dolmuş şoförleri ile konuşup daha gelişmiş  dolmuşlar alınması gerektiğini düşünüyoruz, ancak anlaşamadığımız takdirde Belediye olarak 30-35 dolmuş almayı düşünüyoruz” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN