Ah Gençlik Ah

7 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
601 defa okundu.
Ah Gençlik Ah

Ah gençlik, güzel gençliğim. Daldan dala zıpladığım, sokağımızda koşup oynadığım. Yorulmak nedir , bilmediğim. Keşke gün yirmi dört saat değil de , kırk sekiz saat olsaydı diye koşuşturduğum yıllar, gençliğimi geri ver. İçimde ki sevdamı, herkesten kıskandığım, dünyaların benim olduğu sevdalı mı geri ver.
Yaşıyorum; evet şükretmeliyim sabah ayağa kalktığıma. Yavaş yavaş da olsa günlük işlerimi yapabildiğime. Çok şükür. Otururken, yatarken, kalkarken, aman ne çok işler yaptığım. Tıpkı génçliğimdeki gibi tüm işlerimi hallettiğim, ayağa kalkınca hayalimde ki işlerin çok azını yapmaya gücümün yetebildiği bu günler acaba neyin habercisi…
Bir yerde okumuştum.” Yaşlılık hayalindeki işleri gerçekte yapamamaktır” diyordu. Galiba doğru evdeki tadilatlar gözümde büyüdükçe büyüyor.
Beni bu hale kaç aydır kapalı kalmak da getirdi sanırım. Pandemi geçecek diye, cezası kesinleşmemiş, boş yere yatan insanlar gibi olmaktan nasıl bıkmışız kapanıp kalmaktan. Bahçeye çıkmak istemedi canım.
Bu garip duyguyu İzmir’den Antalya’ya yaptığımız araba yolculuğunda anladım. Evden çıkmak, yolculuk da etrafı seyretmek ne büyük zevkmiş. Antalya’ya geldik yine yasaklar, yine dışarı çıkmayın dendi. Yine sıkıntı her hangi bir şeye kolay adapte olunamıyor. Yine akdeniz sessiz, yine Akdeniz ıssız. Kimsesiz kalmış, öksüz. Cumartesi, pazar yasak. Kuşlar bile gelmemiş Akdeniz sahillerine. Artık Akdeniz sahilleri de bir başka olmuyor. ” Artık bu solan bahçede bülbüllere yer yok, bir yer ki sevenden, sevgililerden eser yok”
Bu pandemide güzel olan şeyler de oluyor bazan. Bir arkadaşın, bir dostun güzel sözleri. Eşimin kardeşi bir mektup bırakmış ben yokken kalfıklarında beni çok sevdikĺerini yazmışlar karısı ve oğluyla birlikte. Ben de onları çok seviyorum. Eşim gitti ama onlar benim kardeşlerim. Bu hep böyle oldu zaten. İnsanlar ara sıra biribirlerine sevdiklerini söylemeliler. Ülke olarak sevgiye, birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var.
Ülkemizin birlik ve beraberliğinin, bütünleştirilmesin de siyasilere çok büyük görevler düşüyor. Lütfen verecekleri mesajları güzel sözlerle versinler. Ülkeyi ayrıştırmanın, bölmenin hiç kimseye bir yararı yok.
Yarın hangi süprize uyanacağız bilinmez. Benim ülkem her duruma gebe. Lütfen artık iyi şeyler doğsun. Mutlu olalım. Birlik olalım. Çıkacak suprizler canımızı yakmasın. Bizim canımız yanmasın ki, biz de başkalarının canını yakmayalım.
Sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz.
Günleriniz aydın olsun, içiniz sevgi dolsun canım arkadaşlarım. Yeterki sağlık olsun.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On