AĞLAYAN YAĞMUR

2 Aralık 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1606 defa okundu.
AĞLAYAN YAĞMUR

İzmir’e aylarca yağmur kaç gündür çırpınarak yağıyor. Çünkü yağmurun çok büyük acısı varmış gibi camlara vurarak yağıyor. Bir derdi var bu yağmurun. Bu günlerde arka arkaya şehitlerimiz geliyor. Anneler, babalar, eşler, çocuklar ağlıyor. Gencecik yiğitler gidiyor. Yağmur ağlamaz mı? Şehitler tepesi bir türlü doymak bilmiyor, dolmak bilmiyor. İyi ki oğlum yok diyemiyorum . Bu çocuklar, gencecik çocuklarımız da bizim çocuklarımız değil mi?
Barış yapılacak diyorlar ama bu sözler söylendikçe şehitler daha çok geliyor. Nasıl bir barışsa çabuk yapılsa da çocuklarımızda kurtulsa. Hiç bir şey yok gibi rahat hiç üzülmeyenler var ya onlar da beni deli ediyorlar.
Neyse bu iş benim başımı çok ağrıtıyor.
Biz biraz başka seyler konuşalım efkarımız dağılsın. İki gün önce migrosa gittim. Mis gibi yapılmış pişiler. Ye beni deyip duruyor. Bir ⁰ tane alsam bana yeter dedim. Kaç lira diye sordum. On beş liracıkmış. Boş ver ben daha güzelini yaparım. Komşularımıza da veririm dedim vaz geçtim almaktan. Eve gelince bir yorgunluk geldi. Vazgeçtim. Biraz daha iyileşirsem yapaeım belki.
Çok yaşlı elinde deynekle yürüyen bir amca görmüştüm Antalya’daki büyük migrosta. Yemek bölümüne yavaş yavaş geldi. Pişi var mı pişi diye sordu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN