‘Ağız ve Diş Sağlığı’ Hizmetleri Anlatıldı

5 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
245 defa okundu.
‘Ağız ve Diş Sağlığı’ Hizmetleri Anlatıldı

DİŞ ETİ HASTALIKLARI DİŞ VE AĞIZ BAKIMI KONULARINDA HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ VE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ TÜRKİYE GENELİ İLE BİRLİKTE İLK OKULDA BİLGİLENDİRME YAPTI. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü personeli diş eti hastalıkları diş ve ağız bakımı konularında bilgilendirme yaptı.
Süleyman Türkmani İlkokulunda gerçekleştirilen etkinlikte ağız ve diş sağlığını da korumanın önemine değinen Halk Sağlığı Müdürü Bekir Demirbaş ve Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker, “2014 yılı TÜİK verilerine göre ağız ve diş hastalıkları 0-6 yaş gurubu çocuklarda ilk beş hastalık arasında yer almakta 7-14 yaş gurubunda ise yüzde 24.6’lık dilimde ilk sırada yer almakta, Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de Sağlık Bakanlığı il merkezi ve ilçe merkezlerinde de ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmaktadır” dedi.
Koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin geliştirilmesi amacı ile bilgilendirmede bulunulduğunu ifade eden Selçuk Büyüker, “Ağız ve diş sağlığı hizmetlerini geliştirerek diş çürüğü sayısını en aza indirmeye çalışıyoruz. Öğrenci, öğretmen ve velilerin de katkı sunabileceği programlarla farkındalık eğitimleri yapıyoruz. Her geçen dönem de kontrollerin öğrenciler tarafından velilerinin de destekleri ile arttığını söyleyebiliriz” diye konuştu.
Selçuk Büyüker, Sağlık Bakanlığı tarafından 2017-2018 öğretim yılında anasınıfı, ilk okul öğrencileri, mevsimlik tarım işçileri ve dezavantajlı guruplarda yer alan öğrencilerin farkındalık eğitimleri kazanması kapsamında 6 milyon 500 bin diş fırçası ve macun seti dağıtmayı planladıklarını sözlerine ekledi.
Program sonrasında, öğrencilere diş macunu seti ile birlikte broşür dağıtımı yapıldı.

HABER: İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN