Ağaçlar Düşünüldü Mü?

24 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
381 defa okundu.
Ağaçlar Düşünüldü Mü?

Mehmet Ali Altın Bulvarında Ki Kaldırımlara Dikilen Ağaçların Kenarlarının Mazgallar İle Kamufle Edilmesi Kırşehirli Vatandaşların Tepkisine Yol Açtı

 

Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü tarafından Mehmet Ali Altın Bulvarında ki çalışmalar alt yapı üst yapı ve peyzaj çalışmaları tamamıyla bitmiş durumda. Kırşehir belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü ekipleri tarafından kaldırımlara dikilen ağaçların kenarlarının mazgallar ile kamufle edilmesi Kırşehirli vatandaşlar tarafından büyük tepkiye yol açtı. Vatandaşlar şikâyetlerini dile getirerek Gazetemiz 40 Arena Muhabirine açıklamalarda bulundu. Vatandaşlar, yaptığı açıklamasında kaldırım kenarlarına dikilen ağaçların mazgallar tarafından zarar gördüğünü söyledi. Belediyenin yapmış olduğu bu çalışmanın sadece bu ağaçların ömrünü kısaltmaktan başka bir işe yaramadığını dile getirdi.

Daha modern bir yapıda gözükmesini isterken ağaçların ömrü ne kadar düşünüldü diyen Kırşehir halkı; “Vatandaşların konforlu yaya yollarına kavuşabilmesi için yıpranmış, eskimiş olan kaldırım ve yol çalışmalarının bitmesinin ardından Yaya yolları yani kaldırımlar daha modern hale getirilmek için kaldırımlara ağaçlar yerleştirildi. Fakat daha modern bir yapıda gözükmesini isterken ağaçların ömrü ne kadar düşünüldü. Kaldırım kenarlarına yerleştirilen ağaçları çevreleyen mazgalların ağaçlara zarar vereceği düşünüldü mü. Bence hayır. Bu demir mazgallar ağacın ömrünü kısaltmaktan başka bir işe yaramaz” diye konuştular.

HABER: ASLIHAN BUYRUK

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN