Afrin Mehmetçiklerine “Ne Mutlu Türküm Diyene” Sloganları Eşliğinde Destek Mitingi

2 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
777 defa okundu.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Afrin’de Yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtına Destek Amacıyla “Birlik, Beraberlik, Kardeşlik ve Destek” Mitingi Düzenlendi.

Afrin Mehmetçiklerine “Ne Mutlu Türküm Diyene” Sloganları Eşliğinde Destek Mitingi

Zeytin Dalı Harekâtı Kapsamında Afrin’deki Terör Örgütleriyle Mücadele Eden Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçiklerine destek amacıyla, Kırşehir Belediyesinin ve Kırşehir Valiliğinin düzenlediği “Birlik, Beraberlik, Kardeşlik ve Destek” yürüyüş ve Mitingine Kırşehirliler yoğun destek verdi.

 

Özellikle İlköğretim, Ortaöğretim, Lise ve Üniversite öğrencilerinin yoğun olarak bulunduğu gözlenirken, vatandaşlardan da yoğun katılım oldu. Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Harekât Partisi, İyi Parti ve Saadet Partisi’nden yöneticilerin de aktif katılım gösterdiği yürüyüş ve Miting de “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganları dikkat çekti.

Miting öncesi Afrin Mehmetçikleri için, Askerlik Şubesi Önünden, Miting meydanına yürüyen kalabalık, ellerinde ki Türk Bayrakları ile “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganları eşliğinde Cacabey Meydanında toplandı.

Cacabey Meydanına toplanan Binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen miting, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Şehitler için Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunduğu mitinge katılanlar ellerinde Türk bayrakları taşıdı. Meydana toplanan kalabalığa yönelik olarak, önce Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve ardından Vali Necati Şentürk, birer konuşma yaptılar.

“PARTİ GÖZETMEKSİZİN BURADAYIZ VE DESTEK VERİYORUZ”

Ordumuzun ve Mehmetçiğimizin yanında olduklarını göstermek için gencinden, yaşlısına, kadınından, çocuğuna kadar Afrin’de zor koşullar altında savaşan Mehmetçiğe, destek veren Kırşehirliler, “Parti gözetmeksizin buradayız ve Mehmetçiğimize destek veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir Bütündür ve Parçalanamaz” diyerek her zaman Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve onun neferi Mehmetçiğin yanında olduklarını bildirdiler.

Miting sırasında sunucu tarafından okunan bildiride ise Türkiye’nin Suriye’nin toprak bütünlüğünü gözettiği, TSK’nin operasyon esnasında sivillerin hedef alınmamasına azami gayret gösterdiği vurgulandı. Mitinge katılan vatandaşlardan “Parti gözetmeksizin ülkemizin içinde bulunduğu duruma destek olmak için buradayız” diyerek her zaman Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanında olduklarını bildirdiler.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN