“AFRİN KAHRAMANLARINA KURBAN BAĞIŞI KAMPANYASI”

13 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
208 defa okundu.
“AFRİN KAHRAMANLARINA KURBAN BAĞIŞI KAMPANYASI”

Vali Necati Şentürk, Kampanyayı Gece Gündüz Demeden Teröristlerle, Şer Güçleri İle Göğüs Göğüse Çarpışan, Vatan Nöbeti Bekleyen Mehmetçiğimizin Yanında Olduğumuzu Hissettirmek Amacıyla Başlattıklarını Söyledi.

“AFRİN KAHRAMANLARINA KURBAN BAĞIŞI KAMPANYASI”

Kırşehir Valiliğince Afrin’de terör hedeflerine yönelik olarak başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nı başarıyla sürdüren kahraman Mehmetçiklerimize şükran duygularımızın ifadesi olarak “Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası’’ başlatıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, kampanyayı gece gündüz demeden teröristlerle, şer güçleri ile göğüs göğüse çarpışan, vatan nöbeti bekleyen Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu hissettirmek amacıyla başlattıklarını söyledi.

Ordumuzun hainlerin ihanetinden korunması, muzaffer olması ve Allah rızası için kurbanlar keseceklerini belirten Vali Necati Şentürk, “12 Şubat – 09 Mart 2018 tarihleri arasında yürütülecek kampanya kapsamında Valiliğimizce oluşturulan bir komisyon marifetiyle ilimiz genelinde hayırseverlerimizin canlı kurban bağışlarını toplayacağız. Toplanacak kurbanlar daha sonra belirlenecek modern bir kesimhanede dualar eşliğinde İslami usullere göre kesilecek,  Yozgat Et ve Süt Kurumu tarafından kavurma haline getirilip paketlenerek AFAD Başkanlığı aracılığı ile Mehmetçiklerimize ulaştırmak üzere belirlenecek bir merkeze gönderilecektir,” dedi.

Tüm milletimizin dualarının  “Zeytin Dalı Harekatı’na” katılan Mehmetçiklerimizle beraber olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Necati Şentürk; Yüce Allah’tan kahramanlarımıza güç ve kuvvet vermesini, onları muzaffer kılmasını diliyoruz. Bu desteğimizi onlara hayır dua ederek kurbanlar keserek ifade ediyoruz. Kırşehir Valiliği olarak “Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası” düzenledik. Bir komisyon marifetiyle yürütülecek kampanya kapsamında bağışlar makbuz karşılığı alınacaktır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinesinde yürütülecek kampanyaya bağışta bulunmak isteyen hemşerilerimizin 0 542 562 42 43 numaralı telefonu aramaları halinde kurbanların kabul edilmesi işlemleri yapılacak ve gerekiyorsa görevlilerimiz tarafından araç temin edilerek kurbanlar yerinden teslim alınacaktır. Kırşehirli hemşerilerimizi kampanyamıza destek vermeye davet ediyorum,” şeklinde konuştu.

Valilik Basın Büro

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN