AFAD’DA YENİ GELİŞME

28 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
493 defa okundu.
AFAD’DA YENİ GELİŞME

44AFAD,  ‘Afet Yönetiminde Yönetiminde Teknolojik Dönüşüm’ projeksiyonuyla sürdürüyor.

Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde görevli personelde Ankara’daki eğitime katılımda bulundu.
“İnsan kaynaklarından rehber bilgilerine, proje değerlendirmeden stratejik plan takibine kadar bilgilerin tümü elektronik olarak izlenip raporlanabilecek” ifadelerini kullanan Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Yetkilileri, “Kırşehir’de ve diğer illerde yönetici ve çalışanların hızlı aksiyon almasına yardım edecek AFBİS ile kaynaklar; planlı, ölçülebilir ve kontrol edilebilir hale gelecek. Modüler olarak tasarlanan sisteme ihtiyaçlara göre yeni uygulamalar eklenecek” dedi.
Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Yetkilileri açıklamalarında:
“26 Kasım 2015, Ankara/ Bilgi sistemleri ve haberleşmeye ilişkin çalışmalarını AFAD,  ‘Afet Yönetiminde Yönetiminde Teknolojik Dönüşüm’ projeksiyonuyla sürdürüyor. Afetin yönetimi için öncelikle AFAD’ın yönetim becerilerinin arttırılması yaklaşımıyla çalışmalar devam ediyor. AFAD’ın kurumsal iş süreçlerinin tek bir dijital platform üzerinden yönetilmesini sağlayacak AFBİS için tüm daire başkanlıklarının ihtiyaç analizi yapıldı. AFBİS, günlük işlemlerin yanı sıra bir proje yönetim sistemi olarak da hizmet verecek. Sistem, izlenebilir süreçler, performans, zaman, maliyet ve geriye dönük fazları ayrı ayrı raporlayacak.
AFBİS ile izin talepleri, insan kaynakları, kurumsal rehber, proje değerlendirme ve stratejik plan izleme uygulamaları çevrimiçi olarak yönetilecek. Bir yardım masasına da sahip olacak AFBİS ile Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi (AYDES), Afet Kent Yönetim Sistem (AFKEN), AFADKart ve EBYS gibi kurumsal uygulamaların olası teknik sorunları giderilecek. Yardım masası üzerinden taleplerin alınması, yönetilmesi, etkin ve hızlı bir şekilde cevaplanması sağlanacak. Modüler bir şekilde tasarlanan AFBİS’in geliştirmesi devam ediyor, mevcut uygulamaların yanı sıra ihtiyaçlara göre eklemeler de yapılacak. Sistem, Asistan uygulaması ile sekreterya görevlilerinin toplantılarını ve görüşme taleplerini yönetebilmelerini, kayıt altına almalarını yanı sıra toplantı odası takibinin elektronik ortamda yapılabilmesine de imkân tanıyacak. Kurumsal kaynakların ölçülebilir, kontrol edilebilir, planlanabilir olmasını sağlayacak.AFBİS, AFAD’ın etkin yönetilmesine katkı sağlayacak.” ifadelerine yer verdiler.
AFAD Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan Keskin, AFAD’ın bilişim stratejisini ‘Afetin Yönetimi ve AFAD’ın Yönetimi’ olmak üzere iki temel unsur üzerine kurgulandığını ifade etti. Keskin, etkin bir afet yönetim sistemi kurulmasının ancak etkin bir AFAD Yönetimi ile mümkün olacağını buna göre çalıştıklarını belirtti.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN