AEÜ’ye kesin kayıt yaptıracaklar dikkat!

31 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
492 defa okundu.
AEÜ’ye kesin kayıt yaptıracaklar dikkat!

Ahi Evran Üniversite’ne kayıt yaptıracaklar bu habere dikkat…

AEÜ’ye kesin kayıt yaptıracaklar dikkat!Ahi Evran Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, 2014-2015 eğitim öğretim yılında kesin kayıt yaptıracak yeni öğrenciler için bir duyuru yayınladı.

Ahi Evran Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan yapılan duyuruda “2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı için ÖSYM tarafından Üniversitemiz önlisans ve lisans programlarına yerleştirilen öğrencilerimizin kesin kayıtları; 01-05 Eylül 2014 tarihleri arasında, öğrencilerimizin istenen evraklarla birlikte kendisi veya yasal vekaletlilerinin şahsen başvurmalarıyla ilgili Fakülte/ Yüksekokullarımızda yapılacak” denildi.

Kesin kayıtlara ilişkin yapılması gerekenler en geç 25 Ağustos 2014 tarihine kadar Ahi Evran Üniversitesi’nin resmi internet sayfasında (http://www.ahievran.edu.tr/) ilan edilecek.

Kesin kayıt yaptıracak öğrencilerden istenen belgeler şöyle;

Adayın mezun olduğu lise veya dengi okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz). Ayrıca, aday öğrenci 0,8 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge.

Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanının, aslı ibraz edilmek üzere, fotokopisi.

4 adet 4,5 cm x 6 cm ebadında vesikalık fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır).

2014–2015 eğitim-öğretim yılı için varsa öğrenci katkı payı veya öğrenim ücretinin yatırıldığına dair belge (Öğrenci katkı veya öğrenim ücretinin ne kadar, ne zaman ve nereye yatırılacağı en geç 25.08.2014 tarihine kadar Üniversitemizin resmi internet sayfasında yayınlanacaktır. Yayınlanacak olan bilgiler doğrultusunda işlem yapılması gerekmektedir).

1992 ve daha öncesi doğumlu erkek öğrenci adayları için, üniversiteye kesin kayıtta askerlik bakımından herhangi bir sakınca olmadığına ilişkin, ilgili askerlik şubesinden alınan yeni tarihli resmi belge.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programına kayıt için tam teşekküllü resmi devlet veya üniversite hastanesinden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal bir engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu (aslı).

Özel yetenek sınavları sonucunda kayıt hakkı kazanan öğrenciler için; Tam teşekküllü Devlet veya Üniversite Hastanesinden son bir ay içerisinde alınmış Sağlık Kurulu Raporu (aslı).

Milli öğrenciler için Millilik Belgesi (aslı).

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN