AEÜ’nün fiziki büyümesini Çiçekdağı’na yapılacak yeni meslek yüksekokulu binası ile sürdürüyor

16 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
479 defa okundu.
AEÜ’nün fiziki büyümesini Çiçekdağı’na yapılacak yeni meslek yüksekokulu binası ile sürdürüyor

Ahi Evran Üniversitesi Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu’na yeni bir bina yapımı için talep edilen ek ödenek kabul edildi.

AEÜ'nün fiziki büyümesini Çiçekdağı’na yapılacak yeni meslek yüksekokulu binası ile sürdürüyorAhi Evran Üniversitesi Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu’na yeni bir bina yapımı için talep edilen ek ödenek, Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Bu konuda bilgi veren Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam, “Eğitim-öğretim hizmetini mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait olan eski kütüphane binasında sürdüren Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu binamız yeni açılan ve açılacak olan bölümlerde dikkate alındığında yetersiz kalmaktaydı. Bu düşünceden hareketle; Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu için yeni bir bina yapılması yolundaki çalışmalarımız sürmekteydi. Yaptığımız girişimler sonucunda, Milletvekilimiz Sayın Abdullah Çalışkan’ın büyük destekleri ile bütçemizin derslik ve merkezi birimler faslına 4 bin193 metrekarelik kapalı alana sahip Meslek Yüksekokulu binası yapımı işinin dâhil edilmesi ve ek ödenek talebinin verilmesi Kalkınma Bakanlığı tarafından uygun bulunmuştur.” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Böylece; Kalkınma Bakanlığı tarafından Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu binası yapım işi 2014 yılı yatırım programımıza alınarak gerekli revizyon yapılmış ve ödeneğinin Yatırımları Hızlandırma Ödeneği’nden karşılanmasına karar verilmiştir.” dedi.

Rektör Saylam daha sonra Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Kalkınma Bakanlığı ile yapılan görüşmelerle eş zamanlı olarak Çiçekdağı Kaymakamlığı ve Belediyesi ile de görüşmelerin yapıldığını belirterek Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu binası için Belediye tarafından yer tahsisinin yapıldığını bildirdi.

Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam, Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu binası ile ilgili ihtiyaç tespitlerinin de yapıldığını, projelendirme çalışmalarının devam etmekte olduğunu söyledi. Destek ve katkılarından dolayı Milletvekilimiz Sayın Abdullah Çalışkan’a ve yer tahsisinden dolayı da Çiçekdağı Kaymakam’ı ve Belediye Başkanı’na teşekkür etti.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN