AEÜ’den basına yalanlama

5 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
409 defa okundu.
AEÜ’den basına yalanlama

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü Kırşehir’de yayın yapan bazı haber kuruluşlarının yazdığı haberleri yalanladı.

AEÜ’den basına yalanlamaKırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından yapılan basın açıklaması ile bazı yayın organlarında çıkan haberlere yalanlama getirildi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi derslik ve hizmet binalarının inşaatları ile ilgili Kırşehir’de yayın yapan bazı basın kuruluşları tarafından yapıldığı ileri sürülen ve haberlerin asılsız olduklarını savunan Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
“Üniversitemiz derslik ve hizmet binalarının inşaatları ile ilgili olarak bazı basın organlarında resmi herhangi bir açıklama yapmamamıza rağmen kamuoyunu yanıltıcı ve yönlendirici amaçlı olarak yapılan eksik, yanlış ve taraflı haberler üzerine açıklama yapma gerekliliği hâsıl olmuştur.
“Üniversitemiz derslik ve hizmet binalarının yapım işi, 29.05.2012 tarihinde yapılan protokol ile ülkemizin en güvenli ve deneyimli kurumlarından biri olan Başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresine (TOKİ) verilmiştir. İki etaptan oluşan inşaatlarımızın birinci etabının (Rektörlük Binası, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Olimpik Stadyum) ihalesi TOKİ tarafından 14.03.2013 tarihinde yapılmış ve yüklenici firma yer tesliminden sonra Bağbaşı Yerleşkesi’nde inşaatlara başlamıştır.
“TOKİ ile üniversitemiz arasında imzalanan protokol gereği TOKİ işveren kurumdur. Yüklenici firma tüm işlemlerinde TOKİ’ye karşı sorumludur. Yüklenici firmanın hak edişleri TOKİ tarafından ödenmekte ve ödenen miktarı TOKİ üniversitemizden talep etmektedir.
“Bağbaşı yerleşkemizde devam eden ve TOKİ tarafından yapılan inşaatlardan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Teftiş Kurulu İş Müfettişi tarafından yapılan denetim sonucu düzenlenen rapora istinaden, Rektörlük Binası ve Yabancı Diller Yüksekokulu inşaatlarının raporda belirtilen eksiklikleri giderilene kadar durdurulmasına karar verilmiştir. İnşaat durdurma kararı 03.09.2014 tarihinde yüklenici firma yetkilisine, şantiye şefine ve TOKİ adına müşavir firma yetkilisine tebliğ edilmiştir. Üniversitemize yapılan herhangi bir resmi tebligat mevcut değildir. Yüklenici firma eksiklikleri kısa sürede gidermek için çalışmaktadır.
“Üniversitemiz Bağbaşı Yerleşkesi’nde yapılmakta olan Olimpik Stadyum İnşaatı, Araç İşletme Binası İnşaatı, merkez yerleşkede yapılmakta olan Anaokulu-Kreş İnşaatı, Çevre Duvarı ve Giriş Kapısı İnşaatı, Mucur Meslek Yüksekokulu’nda yapılmakta olan ek bina inşaatı hızla devam etmektedir ve bu inşaatlar, TOKİ tarafından yapılan inşaatlarımızla birlikte en geç bu yıl sonuna kadar bitirilecektir. Kamuoyuna duyurulur.”

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN