AEÜ yeni kurulan birimleriyle hızla büyümeye devam ediyor

21 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
431 defa okundu.
AEÜ yeni kurulan birimleriyle hızla büyümeye devam ediyor

Yeni meslek yüksekokullları kuruldu.

AEÜ yeni kurulan birimleriyle hızla büyümeye devam ediyorAhi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından farklı zaman dilimlerinde Yükseköğretim Kurulu’na sunulan üniversitede bazı birimlerin kurulması ile ilgili teklifler kabul edildi. Birimler YÖK’ün 2547 sayılı Kanun’un 2880 sayılı Kanun’la değişen 7/d-2 maddesi uyarınca kurularak 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacaktır.

Yeni Meslek Yüksekokullları Kuruldu

Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde Kırşehir’in Mucur ilçesine “Mucur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu” kuruldu. Bunun dışında, Ahi Evran Üniversitesi’nin merkezde bulunan Meslek Yüksekokulu yerine “Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu” ve “Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu” kuruldu. Böylece, Meslek Yüksekokulu sayısı 7 oldu. “Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu” kapsamında Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi, Dış Ticaret, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Pazarlama, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Bankacılık ve Sigortacılık programları, “Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu”nda ise İnşaat Teknolojisi, Elektrik, Organik Tarım, Bilgisayar Programcılığı, Seracılık, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Mekatronik, Bilgisayar Teknolojisi, Geleneksel El Sanatları, Makine, Mobilya ve Dekorasyon, Otomotiv, Tekstil Teknolojisi programları kapsamında eğitim verilecektir.

Ahi Evran Üniversitesi’nde Araştırma ve Uygulama Merkezi Sayısı Arttı

Ahi Evran Üniversitesi’nde “Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi” ve “Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi” kuruldu. Üniversite bünyesinde kurulan bu 2 birim ile Uygulama ve Araştırma Merkezi sayısı 5’ten 7’ye yükselmiş oldu.

Çiçekdağı ve Kaman Meslek Yüksekokulu’na Yeni Programlar Açıldı

Ayrıca, Meslek Yüksekokulları bünyesinde programların açılması ve mevcut programlara 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alınması konusundaki teklif kabul edildi. Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu’nun Laborant ve Veteriner Sağlık Programı’na Normal ve İkinci Öğretim olmak üzere 40’ar öğrenci ile Kaman Meslek Yüksekokulu’nun Makine İkinci Öğretim Programı’na 40 öğrenci kontenjanı verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN