AEÜ TÜBİTAK 4005 PROJESİNDE

5 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
393 defa okundu.
AEÜ TÜBİTAK 4005 PROJESİNDE

aeu-rektoru-karakayadan-yeni-atamalare4cd3a3c40bc95052909

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim elemanları TÜBİTAK 4005 projesinde yer aldı.

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Dilek Gençtanırım Kurt’un yürütücülüğünde Arş. Gör. S. Selen Kula’nın uzman olarak yer aldığı TÜBİTAK 4005- projesinin uygulama süreci başladı.

TÜBİTAK 4005- Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı çerçevesinde kabul edilen “Okulumda Risk Yok” adlı projenin amacı “Okul psikolojik danışmanlarına yönelik olarak probleme dayalı öğrenme yaklaşımı ile problem davranış kuramının öğretilmesi; okul psikolojik danışmanlarının öğrencilerde karşılaştıkları riskli davranışları tanımlama, önleme becerilerinin geliştirilmesi ve okullarındaki karşılaştıkları riskli davranışlara müdahale etmede çözüm odaklı terapinin temel yöntem ve tekniklerini kullanma becerilerinin geliştirilmesi.”

Projenin bir diğer amacı ise psikolojik danışmanların riskli davranışlara yönelik ekolojik yaklaşım temelli önleme programı hazırlayabilme becerilerinin geliştirilmesi.

Proje kapsamında Kırşehir’de görev yapan okul psikolojik danışmanlarına, Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde eğitim veriliyor.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN