AEÜ fiziki gelişimini tamamlıyor

30 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
691 defa okundu.

DSC_6456Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi her geçen gün büyüyerek kendi bünyesinde eksiklerini tamamlayarak git gide daha da büyüyor Ahi Evran Üniversitesi  bağbaşı  yerleşkesinin yol yapımı ve aydınlatmaları eksikti bağbaşı yerleşkemizin yol yapımı ve aydınlatma çalışmaları 2011 yılında tamamlanarak ve yerleşke içinde ulaşımda kolaylık sağlanmıştır.

Üniversitemizde okuyan gençlerimizin güvenliği için bağbaşı yerleşkemizin giriş kapısı ve sınır duvarları inşaatları tamamlanarak kullanıma açılmıştır.

Ahi Evran Üniversitesi bağbaşı yerleşkesinin 1. Etap peyzaj projesi tamamlanmıştır.

Ayrıca Bağbaşı yerleşkemizde sağlık, Kültür ve Spor daire başkanlığı, öğrenci işleri daire başkanlığı ve Sosyal Bilimlerin bulunduğu binamız 2013 yılı içerisinde tamamlanmış olup hizmete açılmıştır.

Ahi Evran Üniversitesi her geçen gün personel ve öğretim görevlilerini bünyesine katarken çalışan personel ve öğretim görevlilerimiz için araç filosunu her geçen büyütmüştür.

Ahi Evran Üniversitesi halen devam eden ve adından söz ettiren projelerle her geçen gün dahada büyümektedir.

Bu projeler 4000 kişi kapasiteli camii inşaatı, Rektörlük binası inşaatı, Yabancı diller yüksekokulu bina inşaatı, Olimpik atletizm pistli stadyum inşaatı, Mucur meslek yüksekokulu ek binası inşaatı, Araç işletme binası inşaatı ve Eğitim fakültesi giriş kapısı ve çevre duvarı inşaatları hızla devam etmektedir.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde başlayacak olan projelerde şunlardır.

Toki ile yapılan protokol kapsamında yer alan projeler ile ilgili çalışmalar sonlandırılmış, ihalesi 16 eylül 2014 tarihinde toki tarafından gerçekleştirildi.

Bu projeler kısaca şunlardır.

Ziraat fakültesi mimari projesi, Eğitim fakültesi mimari projesi, Kongre ve kültür merkezi mimari projesi, Mühendislik-Mimarlık fakültesi mimari projesi, Stadyum maraton trübünü mimari projesidir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN