AEÜ Cacabey Meydanında Okul Tanıtımına Başladı

8 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
491 defa okundu.
AEÜ Cacabey Meydanında Okul Tanıtımına Başladı

Ahi Evran Üniversitesi’nin Cacabey Meydanına kurduğu stant ile Üniversite aday öğrencileri ve velilere Bölüm ve okul tanıtımı yapıyor.

AEÜ Cacabey Meydanında Okul Tanıtımına Başladı

Üniversite Tercihlerinin başlamasıyla birlikte çevre illerde açtığı standın ardından aday öğrenci ve velilerin bilgilenmesi için Cacabey Meydanına kurulan stant ile Rehber Öğretmenler eşliğinde, Öğrenci ve velilere Neden Ahi Evran Üniversitesini tercih etmeleri gerektiği anlatılıyor. 7- 10 Ağustos tarihleri arasında meydanda kurulu olacak olan Stantta Rehber Öğretmenler Bölümler hakkında Öğrenci ve velilere bilgiler verecek.

“MEZUN ETTİĞİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİN YERLERİNE YENİLERİNİN EKLENECEK OLMASINDAN HEYECANLIYIZ”

Ahi Evran Üniversitesinden Mezun ettiğimiz öğrencilerimizin yerlerine yenilerinin eklenecek olmasından dolayı bizlerde heyecanlıyız diyen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Hayatınızdaki dönüm noktalarından birini oluşturan ve zorlu bir eğitim sürecinin ardından düzenlenen Öğrenci Seçme Sınavında gösterdiğiniz başarıdan dolayı sizleri yürekten kutluyorum. Tercih aşamasına gelen tüm öğrencilerimizin bu önemli adımlarında Ahi Evran Üniversitesi olarak Yeni bir hayatın kapıları aralanırken köklü bir tarihi geçmişe sahip olan ve yaklaşık 20 bin kişilik Ahi Evran Üniversitesi ailesi içerisinde sizleri görecek olmaktan çok mutluyuz. Mezun ettiğimiz öğrencilerimizin yerlerine yenilerinin eklenecek olması ve Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde sizlerin de yer alacak olmasından dolayı bizlerde heyecanlıyız. Sizlerle birlikte biz de geleceğe dair yeni umutlar besliyoruz. Üniversitemizi tercih eden her öğrenci, Ahi Evran Üniversitesinde alacağı kaliteli eğitim ve farkındalığı yüksek bireyler olarak geleceğimizi şekillendirecektir”

“ÜNİVERSİTEMİZİN PAROLASI GENÇLERİN ÖNEMSENDİĞİ BİR ÜNİVERSİTE OLMAKTIR”

Rektör Karakaya, “Tarihine bağlı, kültürel miraslarına ‘sahip çıkan, sürekli gelişen akademik kalitesi, bilimsel, sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetleri önemseyen bir üniversite olarak sizlerin vatanına ve milletine faydalı bireyler olarak hizmet edeceğinize olan güvenimiz tamdır. Eğitim öğretim süreciniz boyunca alanında uzman, akademik donanımı yüksek akademik personelimiz ve idari personelimiz ile yanınızda olmaktan mutluluk duyacağız. En büyük yatırımın insana yapılması gerektiğine inanıyor ve gönlümüzü ortaya koyarak sizleri yetiştirmeyi hedefliyoruz. Her fırsatta vurguladığımız üzere üniversitemizin parolası gençlerin önemsendiği bir üniversite olmaktır. Geleceğinizle ilgili vermiş olduğunuz bu karardan dolayı sizleri kutluyor, eğitim hayatınız boyunca hepinize başarılar diliyorum” dedi.

“AKADEMİK ALANDA YAYINLADIĞI YÜZLERCE MAKALESİYLE EĞİTİMDE ÜRETKEN VE ÖNCÜ BİR ÜNİVERSİTEYİZ”

Üniversitenin tanıtım Standı hakkında da bilgiler veren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Basın Müşaviri Mehmet Özdemir, “10 Ağustos tarihine kadar Meydanda kurulu olacak olan standımıza gelen öğrencilere bölümler ve Üniversitemiz hakkında bilgiler veriyoruz. Öğrenci ve velilere, Akademik alanda yayınladığı yüzlerce makalesiyle eğitimde üretken ve öncü bir Üniversiteyiz. ÜNiAR tarafından 2006 sonrası kurulan en iyi dördüncü üniversite seçildik. Merkezi lokasyonu ve çevresindeki metropol, tatil, turistik yerlere olan yakınlığının avantajıyla öğrencilerinin yüzde 75’inin çevre şehirlerden ikamet ettiği ulusal bir üniversiteyiz. 26 ülkeden gelen öğrencilerimiz sayesinde, ulusal kimliğimize uluslararası kimliğini de eklemiş bulunmaktayız. YÖK’ün Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması projesine başvuran 41 üniversite arasından ilk 5 üniversite arasına girerek “Tarım ve Jeotermal” alanında pilot üniversite seçildik. Barınma ve beslenme olanakları ile bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği temel gereksinim ihtiyaçlarını gidermiş bir üniversiteyiz. Kırşehir’de KYK tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren yaklaşık 9500 öğrencimize barınma imkânı sunulacaktır” bilgisini verdi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN