AEÜ ANAOKULU AÇILIYOR

15 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
414 defa okundu.
AEÜ ANAOKULU AÇILIYOR

_DSC7734

Ahi Evran Üniversitesi Anaokulu’nun Online sistemde ön kayıtları bugün başlıyor.

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Merkez  Cacabey Yerleşkesi’nde tamamlanan Ahi Evran Üniversitesi Anaokulu 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda açılacak.

Kırşehir’de yepyeni bir anlayış ile son derece modern, çağın gerektirdiği tüm alt yapı ve eğitim olanakları ile donatılan toplamda1430 metrekare alana sahip olan Anaokulu tam gün hizmet verecek.

15 kişi kapasiteli 8 sınıftan oluşan Anaokulunda Ahi EVran Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği öğrencilerinin nezaretinde oyun grupları oluşturularak, çocukların sabah 08.00’den akşam 17.00’ye kadar güvenli bir şekilde eğlenmeleri ve öğrenmelerine yardımcı olacak faaliyetler düzenlenecek.

Çocuk merkezli, oyun temelli, keşfederek öğrenme öncelikli Anaokulu drama salonu, sanat odası, bilim odası, oyun odası ve yemekhaneden oluşuyor.

Çocukları okul ortamına adapte edip sosyal yaşam becerilerini geliştirerek topluma uyum sağlamanın amaçlandığı Anaokulunda, diyetisyen önerisi ile sağlıklı beslenme imkânı da sunulacak.

Ahi Evran Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, üniversite personelinin çocuklarının Anaokuluna öncelikli olarak kabul edileceği, ancak vatandaşların da kayıt yaptıracağı söylendi.

Ahi Evran Üniversitesi Anaokulu Online sistemde ön kayıtları bugün (18 Ağustos 2015) başlıyor.

Anaokulu ile ilgili detaylı bilgi için Ahi Evran Üniversitesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN