AEÜ 2014-2015 yılının en başarılı üniversitesi

28 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
523 defa okundu.
AEÜ 2014-2015 yılının en başarılı üniversitesi

DSC_6533Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2014-2015 eğitim öğretim yılında Türkiye’nin en başarılı üniversiteleri arasında yerini aldı.
2013 KPSS lisans yerleştirmelerinde en başarılı üniversite oldu ve her geçen gün eğitim alanında başarılarını daha da geliştirir hale geldi.
2013 KPSS lisans yerleştirmelerinde 3 milyonu aşan adayların katıldığı ve 15 ayrı test üzerinde gerçekleşen KPSS lisans yerleştirmelerinde AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ birinci oldu.
Bu sıralamada AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ birinci Hacettepe Üniversitesi ikinci Boğaziçi Üniversitesi üçüncü Abant İzzet Baysal Üniversitesi dördüncü Ege Üniversitesi beşinci olmuştur.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi her geçen gün kendini yenileyerek ve büyüleyerek başarıyı en yüksek çıtada yakalamayı amaçlıyor.
Kırşehir davulağıl’ında bulunan araştırma uygulama alanlarını ilave ederek Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi bölümü bahçe bitkileri bölümü tarafından Aşıkpaşa yerleşkesinde araştırma uygulama bahçesi tesis edilmiştir.
Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi bölümüne bahçe bitki faaliyetlerini desteklemek amacıyla fakülte bünyesini bir adet traktör ve ekipmanları alarak daha da büyümeyi hedeflemiştir.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi eğitime yenilikler katmak ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin adını daha iyi duyurabilmek için bolokna süreci kapsamında 2015 yılından itibaren Avrupa ülkeleriyle entegre olacak şekilde eğitim ve öğretime başlayacaktır.
Ayrıca öğrencilerin daha iyi bir yabancı dil eğitim alabilmeleri için 2014-2015 akademik yılında İİBFuluslar arası ilişkiler bölümü örgencileri için İngilizce hazırlık sınıfı açılmıştır.
Ayrıca Ahi Evran Üniversitesi halkımıza ve personelimize sertifikalı kurslar vermektedir.
Ahi Evran Üniversitesi sürekli eğitim uygulama ve araştırma merkezi tarafından halkımıza ve personellerimize yönelik çok sayıda sertifikalı kurslar düzenlemektedir.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2011 yılında kurulan merkezi kütüphanesi gün geçtikçe büyüyor.
Kütüphane bünyesinde 1.502 dergi 20.323 kitap 16 veri tabanını 17.024 E-dergi 2.980.017 E-kitap kütüphaneye bünyesine katmıştır.
Kütüphanede yararlanan 2014 yılında basılı ve elektronik yayınlardan yararlanan kişi sayısı 68.579 kişidir.
Ayrıca eğitim fakültesi hakemli dergisi KEFAD yayın hayatına devam etmektedir.
Yine ayrıca sosyal bilimler enstitüsü E-dergisi yayın hayatına başlamıştır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN