Adalet Bunun Neresinde?Paketçiler Açık Kahvehaneler Kapalı?

19 Şubat 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
776 defa okundu.
Adalet Bunun Neresinde?Paketçiler Açık Kahvehaneler Kapalı?

Bilindiği üzere Türkiye aylardır koronavirüs salgını ile mücadele ediyor. Bu kapsamda tüm Türkiye’de maskesiz gezmememe zorunluluğu getirildi. Açık ve kapalı alanlarda maskesiz takmayanlara idari para cezası kesiliyor.
Hükümet yetkilileri hastalığı en aza indirmek için bazı önemlerle aldı. Toplu alanlarda virüsün bulaşma riski yüksek olduğu için kafe ve restoranlar geçici süreliğine paket servis yada gel al şeklinde hizmet veriyor.
Haber ekibimizin sokaklarda yaptığı araştırmada paket servis kuryelerinin maskesiz çalıştığı gözlemlendi. Vatandaş soruyor maskesiz çalışan işçiler evlere paket getirdiğinde virüs bulaştırmış olmayacak mı?
Cadde, sokak, açık alanlar ile toplu bulunulan kapalı mekânlarda maske takma zorunluluğu olmasına rağmen bazı kuryelerin maskesiz gezmesi pes dedirtti. Bu da akıllarda denetimler yetersiz mi? Sorusunu oluşturdu.
Müşterisiz, hizmet vermesi kararıyla esnetilerek çalışan işyerleri, birçok vatandaşı endişelenmesine de neden oldu. Paket servis yapan yerler açık kahve haneler kapalı ve restoranda oturarak yemek yeme yasak. Vatandaş hayatın tekrar normale dönmesi istiyor.
‘Paket Servisçilerin Virüsü Bulaştırma Riski Daha Yüksek’
Sadece toplumsal açıdan dezenfekteye değil, birey olarak ta dezenfekte hususuna çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Onun için esnaflar bu konuda hassas olması gerekmektedir.
Çalışanların büyük çoğunluğu kurallara uyarken, kimilerinin ise maske takmaması vatandaşı korkutuyor.
Maskesiz Çalışanları gören vatandaşlar, “Ben bu denetimlerin sıklaştırılmasını istiyorum. Bazı insanların içinde olacak. Çoğu insanın içinde değil. Ben hastalık geçirdim, yaşadım bizzat biliyorum. Zor geçirdim, 20 gün kaldım. Bu hallerde çok sıkıntı yaşıyoruz. Evlerimize paket servisi korkutarak istiyoruz. Madem böyle olacaktı restoranlar kapanmasaydı. Gider orada yemeğimizi yerdik. Bu kuryeler akşama kadar her yere girip çıkıyorlar. Virüsün bu şekilde bulaşma riski daha çok artıyor. Yetkililer bu konuda önemleri daha da artırması gerekiyor.
Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On