‘Açız Açız’ Diye Bağıranlar Doğru Söylüyor!

22 Şubat 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
475 defa okundu.
‘Açız Açız’ Diye Bağıranlar Doğru Söylüyor!

Kırşehir Aşıkpaşa mahallesinde 13 yaşında Fatma olan çocuk gün içerisinde dondurucu soğukta, yol kenarındaki çöpleri karıştırarak atık malzemeler, karton ve yiyecek aradı. Bulduğu kartonları katlayıp yere koyan çocuk kutularını kontrol ederek atık kağıt bulmaya çalıştı. Dondurucu soğukta karnını doyurmak için mücadele veriyor.

Kırşehir’de her geç gün artan çocuk işçiliğinde yürek burkan görüntüler çıkıyor. Gündüz sıcaklığının yaklaşık 1 derece olduğu kentte, çocuklar kış aylarının soğuk günlerine aldanmadan ekmek mücadelesi vermeye devam ediyorlar. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte evlerinden çıkan çocuklar, akşama kadar topladıkları eşyaları hurdacıya satarak evlerine ekmek götürüyorlar. Kendi yaşlarındaki çocukların okul yarıyıl tatilinde eğlenirken onlar ise aile bütçesine katkı için çalışmak zorunda kalıyor.

Dar geçimli ve işsiz ailelerin çok olduğu Kırşehir’de  çocuklar  çöp toplayarak, ailelerinin bütçelerine katkıda bulunmak istiyor. Soğuk havalarda sabahın erken saatlerinden başlayarak, akşama kadar çöp konteynerlerinden topladıkları pet şişe, karton ve diğer malzemeleri satarak hayatını kazanmaya çalışan çocuklar, sefil bir hayat yaşıyor. Çoğu okul yaşındaki bu çocuklar, ekmek parası kazanmak için eğitimlerinden vazgeçiyor. Okula gitmeyerek, çöp toplayan çocuklar, topladıkları çöpleri hurda alan yerlere satarak, ailelerinin bütçesine katkıda bulunuyor. Aileleri zor durumda olduğu için bu işi yaptıklarını söyleyen çocuklar, yetkililerin kendilerine yardım etmemesini eleştirdi.

13 yaşında çöp toplayan Fatma, “Hava çok soğuk. Dışarıda çalışmak neredeyse mümkün değil. çöplerden hurda karton topluyorum, Soğuktan korunmak içinde ateş yakıyorum. Ateş yakarak ısınıyorum. Ne yapayım aileme yardım etmek zorundayım” dedi.

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On